Turkcell’in dijital çağı resmen başladı

tanitici50

New member
Turkcell, global çapta yaşanan toplumsal dönüşüm ve insanların değişen gereksinimlerine odaklanarak, kurumsal marka yüzünü yenileme sonucu aldı. Turkcell, telekom operatörlüğünden küresel teknoloji şirketine dönüşümünü duyurdu. BiP’te sohbet etmek, fizy’de müzik dinlemek Dergilik’ten gazete/dergi okumak alışverişini Paycell ile yapmak için artık Turkcell abonesi olmak gerekmeyecek. “Telekom operatörlüğünden epey daha öte dijital markalar ekosistemine dönüşüm” olarak tanımlanan yeni marka devrinde, herkes Turkcell’li olacak.

Turkcell marka ekosistemi ile dünyaları müşterilerine sunduklarını söyleyen Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Alper Ergenekon, “Turkcell çatı markası altındaki dijital eser ve hizmetler ile müşterilerimizin tüm gereksinimlerine tahliller sunan bir dijital markalar ekosistemine sahibiz ve kurumsal marka yapımızı da bu doğrultuda dönüştürüyoruz” dedi.

Ergenekon, marka ekosistemini müşterilerine anlatmak için yenilikçi bir etkileşim platformunu hayata geçireceklerini ve çıkacakları bu yeni seyahatte, ünlü oyuncular Melis Sezen ve Barış Arduç’un da kendilerine eşlik edeceğini deklare etti.

Yakın periyotta pandeminin tesiriyle hızlanan dünyanın geçirdiği değişim ve dijital gelişmelerin ışığında, sunduğu servis ve hizmetleri genişleten Turkcell, kurumsal marka yapılanmasında değişiklik yaptığı yeni marka ekosistemini tanıttı. “Telekom operatörlüğünden epey daha öte dijital markalar ekosistemine dönüşüm” olarak tanımlanan yeni marka ekosistemi devrinde; BiP, Dergilik, fizy, Paycell üzere tüm dijital tahlil ve servis markaları tek Turkcell çatı markası altında konumlanacak.

Yeni marka ekosistemi ile ilgili bilgiler veren Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Alper Ergenekon, Turkcell olarak 27 yıldır Türkiye’nin başkan operatörü olma seyahatinde gayelerinin her vakit ‘insan ve teknoloji içinde köprü kurmak’ olduğunu belirterek, “Teknoloji her gün gelişiyor, toplumların yapısı da bu gelişimin tesiriyle değişiyor. Biz de bu bağlamda dünyalar senin olsun diyerek müşterilerimizin farklı gereksinimlerine yönelik farklı dijital markalarımız ile tahliller sunduğumuzun altını çizmek istedik. Biliyoruz ki artık her insanın telefonunun ortasında bir dünyası var, kimisinin dünyası müzik, kimisinin sinema, kimisinin de toplumsal medya. Bu noktada Turkcell’in kurumsal marka vizyonunu da bir telekom operatörlüğünden hayli daha öte, her an her durumda ve her platformda müşterilerinin yanında olabilen dijital markalar ekosistemine dönüştürdük” dedi.

Turkcell’in bugün dünyaya teknoloji ihraç eden, müşterilerinin değişen ve gelişen talep ve gereksinimlerine uygun hizmetler sunan, eşsiz altyapısıyla örnek gösterilen bir yapı halini aldığını lisana getiren Ergenekon, “Dünya pandeminin de tesiriyle süratli ve büyük bir değişim geçiriyor. Dijital okuryazarlık, dijital vatandaşlık varsayım edilenden çok daha süratli gelişiyor. Biz de bu değişim ve gelişim karşısında markamızı dijital operatörden hudutların ötesine taşıyarak, daha yenilikçi, daha genç, daha teknolojik ve daha hayatın ortasından bir ekosisteme dönüştürdük” diye konuştu.

Turkcell sınırından bağımsız müşteri

Yeni ekosistemde müşterilerinin yalnızca Turkcell çizgisine sahip bireyler olmadığını, çizgiden bağımsız olarak rastgele bir Turkcell eserini kullanan her insanın Turkcell’li olduğu bir yapıya dönüştüklerini söyleyen Ergenekon, geliştirdikleri tüm eser ve hizmetlerin ‘şimdiki normal’in, ötürüsıyla yeni ömrümüzün kıymetli modülleri halini aldığını vurguladı. Alper Ergenekon, “Bizim için BiP’te sohbet eden de fizy’de müzik dinleyen de Dergilik’ten gazete/dergi okuyup alışverişini Paycell’den yapan da birer Turkcell’li. Müşterilerimiz Turkcell’in kurum külçeşidini ve kapsayıcılığını tüm şirketlerimizde bakılırsacek” dedi.

Yeni kampanya söylemi: Dünyalar Senin Olsun

Ergenekon, müşterilerinin günlük hayatlarında muhtaçlık duydukları her an Turkcell ekosisteminin sunduğu imkanlardan faydalanabileceklerini daha tesirli biçimde anlatabilmek için yeni kampanya telaffuzlarını ‘Dünyalar Senin Olsun’ halinde belirlediklerini ve bunun için yeni bir reklam sineması bir de jingle hazırladıklarını belirtti.

Yeni reklam yüzleri Melis Sezen ve Barış Arduç oldu

Yeni ekosistemi oluştururken Turkcell markasını yenilediklerini belirten Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Alper Ergenekon, geçirdikleri dönüşümü müşterilerine aktarabilmek için hazırladıkları yeni reklam sineması yüzlerinin Melis Sezen ve Barış Arduç olduğunu tabir ederek şunları söylemiş oldu: Rol aldıkları projelerle halkın beğenisini kazanan iki isim yeni reklam serimizin yüzleri olacak. Sinemalarda eser ve hizmetlerimiz çiftimizin hayatının her alanında yanlarında olacak. Bu sinemalarla Turkcell yeni marka dönüşümünü tüm Türkiye’ye anlatacağız.

Logo renklerinde yeni tesir

Yeni ekosistemde Turkcell’in ana marka olarak konumlandığını, Turkcell çatısı altındaki bağımsız markaların ise ömür alanlarının özgür biçimde kurgulandığının altını çizen Ergenekon, yenilenen marka hissini müşteriye daha güzel yansıtabilmek için Turkcell’le özdeşleşen marka rengi lacivertin yanına sarı renk kullanmasını da eklediklerini söylemiş oldu. Alper Ergenekon, bağımsız markalarının logolarında da sarı renk kullanmasına yer verdiklerini kelamlarına ekledi.

Emocanlar memleket yolcusu

Ergenekon, yeni marka konumlandırmasında Turkcell’in sevilen marka yüzü olan Emocanların da unutulmadığını söylemiş oldu. Yeni periyotta Emocanların müşterileri dinleyen ve onların gereksinimlerine uygun tahliller üreten kişilikleriyle ön planda olacağını belirten Alper Ergenekon, “Emocanları müşterilerimizin muhtaçlıklarını birinci elden dinlemeleri için Türkiye’nin dört bir köşesine gönderiyoruz” diye konuştu.

Hibya Haber Ajansı
 
Üst