Türkiye’nin en cazibeli patronları belirlendi

tanitici50

New member
Her yıl dünyanın 60 ülkesinde 1,8 milyon gençle gerçekleştirilen Universum En Alımlı Patronlar Araştırması’nın Türkiye ayağı tamamlandı. Gençlerin çalışma ömründen ve en cazibeli patronlardan beklentilerini gösteren bu araştırma ile, 2021 yılının en cazip patronları de belirlenmiş oldu.

Universum Türkiye’nin En Cazip Patronları 2021 Araştırması, Türkiye’nin önde gelen 59 üniversitesinden 71.584 öğrenci ile bu üniversitelerden mezun halihazırda çalışma hayatında olan 20.528 genç profesyonel ve 3.809 tecrübeli profesyonelin katılımı ile Türkiye’nin en kapsamlı gençlik araştırması oldu. Bu yıl 9. sefer yapılan araştırma, pandemi devrinde gerçekleşmesiyle de farklı bir kıymet taşıyor.

Universum Türkiye’nin En Alımlı Patronları 2021 Araştırması’nın sonuçlarının küresel ve ulusal bir fazlaca şirket tarafınca merakla beklendiğini belirten Universum Türkiye Başkanı Evrim Kuran, “Her şeye karşın araştırmamızı bu yıl 9. sefer tamamlamanın memnunluğunu yaşıyoruz. Universum En Cazip Patronlar Araştırması, her yıl sonuçları merakla beklenen ve şirketlerin gençlerin fikirlerine gösterdiği değeri ortaya koyan bir araştırma. Türkiye’nin gençlerine, beklentilerine, gerçekliklerine ve global dünyanın fazlaca çeşitli coğrafyasına kıyasla farklılıklarına bakmak, iş hayatının geleceğine ve o gelecekle ilgili sorumluluklarımıza dair kıymetli bildiriler taşıyor. Bu yıl 100.000’e yakın iştirakçi ile rekorumuzu kırdık ve araştırmamıza gösterilen ilginin her geçen yıl daha da artması bizi sevindirirken daha da motive ediyor. Ülkenin niceliksel olarak en kapsamlı gençlik araştırmasını gerçekleştirmiş olmanın büyüsüne fazla kapılmadan, merak içgüdümüzü taze tutarak patronlar, önderler, üniversiteler ve türlü alandan kural koyucular için manalı bir fotoğraf ortaya koymaya çalışıyoruz.” dedi.

Paradigma değişikliğine gereksinim var

Evrim Kuran, araştırmanın bu yıl birinci sefer pandemi devrinde gerçekleştiğini ve ortaya çıkan bilgilerde bu etkiyi gördüklerinin altını çizdi: “Pandemi bütün dünyayı ve kesimleri tesiri altına aldı, bu etkiyi araştırmamızda da gördük. çabucak hemen iş hayatına atılmayan gençlerin patronlardan beklentilerinin de pandemi tesiriyle daha farklı boyutlar kazandığını gördük. Dünyadaki ve Türkiye’deki Y ve Z nesli gençlerin iş hayatına bakışı ve değişen beklentileri patron markasında bir paradigma değişikliğine muhtaçlık olduğunu gösteriyor.”dedi.

Hibya Haber Ajansı
 
Üst