Türkiye MotoFest’te 8 günde 15 büyük konser

tanitici50

New member
Spor turizminin en büyük etkinliklerinden biri olan dünyanın en değerli motokrosçılarının yarıştığı MXGP of TURKEY ve MXGP of AFYON ile birebir anda Afyonkarahisar’da yapılacak.

1-8 Eylül tarihleri içinde birebir anda yapılacak Türkiye MotoFest’te 8 günde Türkiye’nin değerli sanatkarlarının yer alacağı 15 büyük konser yapılacak. Türkiye’nin 2021’deki en büyük aktifliği olacak Türkiye MotoFest’e 100 bin kişinin gelmesi bekleniyor.

Dünyanın en değerli motokrosçularının yarıştığı Dünya Motokros Şampiyonası’nın (MXGP) 9’uncu etabı olan MXGP of TURKEY ve 10’uncu etabı MXGP of AFYON yarışlarıyla bir arada, Türkiye’nin 2021 yılındaki en büyük aktifliği Türkiye MotoFest, 8 günde 40’a yakın fiyatsız aktiflik ve Türkiye’nin yıldız sanatkarlarının sahne alacağı 15 büyük konser ile büyük ilgi görüyor.

Bu yıl 100 bin kişinin iştirakinin beklendiği Türkiye MotoFest, 8 gün boyunca dünyanın ve Türkiye’nin farklı yerlerinden gelenlerle rekorlar kıracak.

Markaların büyük ilgi gösterdiği ve 8 gün boyunca 40’ın üzerinde fiyatsız aktivitenin ve spor etkinliklerinin de yer alacağı şenliğin konser programı ise şu biçimde:

1 Eylül 2021 Çarşamba: Mustafa Ceceli – Necati ve Saykolar

2 Eylül 2021 Perşembe: Cem Adrian – Ufuk Beydemir

3 Eylül 2021 Cuma: Haluk Levent

4 Eylül 2021 Cumartesi: Kıraç – Merve Özbey

5 Eylül 2021 Pazar: İrem Derici – Cenk Eren

6 Eylül 2021 Pazartesi: DJ Doğukan Alsoy – Ogün Şanlısoy

7 Eylül 2021 Salı: Mithat Körler ve Orkestrası – Retrobüs

8 Eylül 2021 Çarşamba: Manuş Baba – Ceren Gündoğdu

40’IN ÜZERİNDE AKTİVİTE VE SPOR AKTİFLİĞİ FİYATSIZ

Türkiye MotoFest’te 8 gün boyunca tüm aktivite ve spor aktiflikleri fiyatsız yapılacak.

Akıl ve zeka oyunlarından badmintona, çocuk motosiklet eğitiminden golfe, körlingden hokeye, dev salıncaktan su kayağına, tenisten uzay tırına kadar 40’ın üzerinde eşsiz aktivite şenlik ziyaretçilerine fiyatsız olarak sunulacak.

TÜRKİYE’NİN PANDEMİDEKİ BAŞARISI MXGP of AFYON’U GETİRDİ

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde yapılacak MXGP of TURKEY, dünyanın en düzgün pisti ödüllü Afyonkarahisar Motorsporları Pisti’nde gerçekleştirilecek. Dünya Motosiklet Federasyonu (FIM) tarafınca Türkiye’nin pandemideki yüksek başarısı niçiniyle bir etap daha Türkiye’ye verilmişti.

Türkiye’nin “güvenilir ülke” olması ötürüsıyla dünyanın pek epeyce yerinden atlet ve izleyici yarışları izlemek üzere Türkiye’ye gelecek.

İKİ ETAP BİRİNCİ DEFA BİREBİR HAFTADA

4-5 Eylül 2021 tarihlerinde MXGP of TURKEY, 7-8 Eylül’de MXGP of AFYON dünya ve Avupa klasmanında 4’er yarış birebir anda yapılacak:

– Dünya Büyükler Motokros Şampiyonası (MXGP),

– Dünya Bayanlar Motokros Şampiyonası (MXWOMEN),

– Dünya Gençler Motokros Şampiyonası (MX2),

– Avrupa Motokros Şampiyonası (MXOPEN)

Türkiye’de yapılacak yarışlara Yamaha, Honda, Kawasaki, KTM, Husqvarna, GasGas, TM ve Fantic üzere fabrika ekiplerinin da olduğu 25’i aşkın grupla 150’ye yakın yarışçının katılması bekleniyor.

MXGP, 180 ÜLKEDE YAYINLANIYOR

Dünya çapında fazlaca tanınan olan motokros yarışlarının en değerli yarışının Türkiye etabı olan MXGP of TURKEY, 7.3 milyar kişinin yaşadığı 180 ülkede 3.5 milyara yakın seyirciye ulaşıyor.

TÜRKİYE İKTİSADINA 5 MİLYAR TL’Den çok KATKI

Dünyanın en değerli motokros yarışı olan MXGP’nin Türkiye etabı bu yıl üçüncü kere yapılıyor. Geçtiğimiz yıl pandemi niçiniyle yapılamayan yarışın en son yapıldığı 2019’da MXGP of TURKEY yalnızca yarışın yapıldığı haftada Türkiye iktisadına 5 milyar TL’ye yakın katkıda bulunduğu açıklanmıştı. Türkiye’nin spor iktisadı ve turizmi için en değerli aktiflik pozisyonundaki MXGP of Turkey ve Türkiye MotoFest’in bu yıl Türkiye iktisadına katkısının daha da artması bekleniyor.

200 MİLYON AVRO PAHASINDA TÜRKİYE TANITIMI

MXGP of TURKEY’in dünya çapındaki yayınları ve Türkiye MotoFest’ten yapılan haberler Türkiye’nin tanıtımına büyük katkıda bulunuyor. En son 2019’da yapılan MXGP of TURKEY ve Türkiye MotoFest’in yalnızca yayınlanan haberleri ve yayınlarının reklam bedeli, 200 milyon Avro’ya ulaşmıştı.

Pandeminin akabinde aldığı tedbirlerle “güvenli ülke” olan Türkiye’ye ilgi her geçen gün artıyor. Bu yıl yapılacak yarış ve şenlik, Türkiye ve dünyanın kıymetli yayınları tarafınca takip edilecek. bu biçimdece Türkiye’nin tanıtımına daha büyük katkı sağlayacak.

MOTOSİKLET İKTİSADININ YÜKSELİŞİ

Her yıl katlanarak büyüyen motosiklet bölümü, Türkiye iktisadına büyük katkıda bulunuyor. Türkiye’de kayıtlı her 100 araçtan 15’ini oluşturan motosikletlilerin sayısı her yıl katlanarak artıyor. Mobiliteye ilginin pandemi niçiniyle daha fazla tercih edilmesiyle motosiklet bölümünün devleri Türkiye’yi kıymetli pazarların başında görüyor. pek fazlaca değerli motosiklet markası, Türkiye’de üretim için çalışmalar yürütüyor.

DÜNYA BAYANLAR MOTOKROS ŞAMPİYONASI’NA KATILACAK BİRİNCİ TÜRK

Dünya ve Avrupa Motokros yarışlarında Türkiye’den de fazlaca sayıda sportmen katılacak. Atletlerden biri, bu yıl birincisi gerçekleştirecek. Dünya Bayanlar Motokros Şampiyonası’na Türkiye’den birinci kere bir yarışmacı katılacak. 16 yaşındaki motokros atleti Irmak Yıldırım da bu spora 14 yaşında başladığını, ailesinin katkısıyla aldığı eğitimlerle muvaffakiyete ulaşmak için çalışmalarını sürdürdüğünü söylemiş oldu.


Hibya Haber Ajansı
 
Üst