Token Finansal Teknolojiler, işletmelerin hayatını kolaylaştırıyor

tanitici50

New member
Token Finansal Teknolojiler, Beko iştiraki ile Türkiye’de bir unsur imza atarak satış, ödeme ve e-fatura süreçlerini tek bir aygıtta birleştirdiği Android POS aygıtı Beko 400 TR’nin satışına başladı. Tüm süreçleri tek aygıtta birleştirerek işletmelerin süreç idaresini kolaylaştıran ve hızlandıran Beko 400 TR, yazarkasa POS kullanma mecburiliği olan işletmeler tarafınca alternatif olarak kullanılabiliyor. İçerisinde yer alan Token e-Belge uygulaması ile de süratli ve fiyatsız e-faturaya geçiş imkanı sağlıyor.

Geliştirdiği öncü ödeme teknolojileriyle bilhassa yeni jenerasyon ödeme kaydedici aygıt kesiminde başkan olarak konumlanan Token Finansal Teknolojiler, Android 9.0 sürümünü kullanarak geliştirdiği Beko 400 TR Android POS aygıtını Arçelik ve Beko mağazalarında satışa sunuyor. Yazarkasa pos kullanma mecburiliği olan her işletme için değerli bir alternatif oluşturan, işletmelerin ömrünü kolaylaştıran ve maliyet avantajı sağlayan Beko 400 TR’nin içerisindeki TokenStore satış uygulaması ve Token e-Belge e-fatura uygulaması Token yazılım grupları tarafınca geliştirildi. TokenStore uygulaması, sektörel gereksinimler doğrultusunda sistemli olarak güncellenecek.

Token’ın, geliştirdiği yeni kuşak ödeme aygıtı Gelir Yönetimi Başkanlığı’nın taşınabilir satışlara yönelik VUK 507 No’lu “Güvenli Taşınabilir Ödeme ve Elektronik Evrak İdare Sistemi” bildirisi doğrultusunda satış, ödeme ve e-fatura süreçlerini tek aygıtta birleştiriyor. Aygıt, iki haftaya yakın süren e-faturaya geçişi iki dakika kadar süratli bir müddetde gerçekleştirebiliyor ve e-faturaya fiyatsız geçiş imkanı sağlıyor. Ölçeği fark etmeksizin tüm işletmeler biroldukca kıymetli muhtaçlığını tek aygıt üzerinden karşılayabiliyor; eser tanımlayabiliyor, satış yapabiliyor, ödeme alabiliyor ve e-fatura kesebiliyor. 500 TL altındaki süreçlerde ise 10 Temmuz 2020 tarihinde yapılan güncelleme ile tıpkı biçimde yeni kuşak yazarkasalarda olduğu üzere eser seçmeden kategori seçimi ile süreç yapılabiliyor, müşteri bilgisi girmeden e-arşiv fatura gönderilebiliyor. Kullanım kolaylığı ve ergonomik yapısıyla da dikkat çeken, çift dokunmatik ekrana sahip olan aygıtta müşteriler şifre girerken aygıtın ekranını çevirmeye gerek kalmıyor. Wi-Fi ve fiyatsız 4G ile internete bağlanabilen aygıt, temassız ya da QR kod ile ödeme dayanağı de sunuyor. Beko 400 TR kullanıcıları, mutabakatlı bankalar içinden dilediklerini seçerek, ödeme sürecini kredi kartıyla peşin ve taksitle ya da nakit yahut modüllü seçenekleriyle tamamlayabiliyor.

2019 yılında dünyanın en itibarlı tüketici elektroniği fuarlarından biri olan CES’te (Consumer Technology Association) Siber Güvenlik ve Saklılık Ödülü’ne ve 2020’de dizaynda dünyanın en itibarlı müsabakalarından biri olan RED DOT’ta ise Tasarım Ödülü’ne layık görülen Beko 400 TR, işletmelerden oluşan geniş bir ağın tüm gereksinimlerine tek başına, vakitten ve maliyetten tasarruf ettiren bir biçimde tahlil üretiyor.

Hibya Haber Ajansı
 
Üst