Sedat Peker’in ismini verdiği Aliye Uzun konuştu: Sedat Peker’den mi korkacağım

TasFirin

New member
Sedat Peker’in ismini verdiği Aliye Uzun konuştu: Sedat Peker’den mi korkacağım Organize kabahat örgütü başkanı Sedat Peker’in son açıklamalarıyla ismi bir daha gündeme gelen Aliye Uzun, Youtube’da yayımladığı görüntü ile kendisi hakkındaki tezlere karşılık verdi.

2020’de vefat eden Burhan Kuzu ile İranlı uyuşturucu kaçakçısı Zindaşti’yi tanıştırdığı öne sürülen Aliye Uzun, Sedat Peker’in savlarına reaksiyon gösterdi.

Kendisinin müdahil olduğu tek bir davasının olduğunu söyleyen Uzun, bunun da kamu davasına dönüşen Zindaşti davası olduğunu ve kendisinin müşteki olarak yer aldığını kaydetti.

Zindaşti hakkında birinci şikayette bulunanın kendisi olduğunu belirten Aliye Uzun, bu niçinle kendisi için muhafaza sonucu verildiğini de söylemiş oldu.

Uzun şunları kaydetti:

“Ben Zindaşti ile iş yapıyorsam, onunla iş bağlantılarım var ise, ben niye gidip hakkında şikayetçi oluyorum? Hakkımda nasıl muhafaza sonucu çıkartılıyor? Ben Zindaşti’ye baş tutmuş biriyim. Sedat Peker’den mi korkacağım?”

“SEDAT PEKER, EŞİNİN BENİM DERGİMDE HABER OLMASINI İSTEDİ”

Aliye Uzun, 2017 yılında, sahibi olduğu Business Woman mecmuasında, Sedat Peker’in eşi Özge Peker ile yapılan bir röportajın yayımlanmasıyla ilgili de şunları söylemiş oldu:

“Ben Sedat Peker’i şahsen tanımam. Sedat Peker, eşi Özge Peker ile bir röportaj yapılarak dergimde yayımlanması için bana ulaştı. Evvel 3 sayfa haber yapılmasını istedik. Lakin onlar 8 sayfa olmasını ve mecmuanın kapağında yer almasını istedi. Biz de kabul ettik.”

“SOYLU’DAN EVVEL BOMBALAR PATLIYORDU”

“Sedat Peker denilen şahıs FETÖ’cülerin ağzıyla konuşan bir adam. Süleyman Soylu nazaranve başlamadan evvel Reina taranıyordu, birfazlaca genç öldürüldü. Havalimanında bombalar patlıyordu. Soylu misyona geldi ve FETÖ’yü bitirdi, terörü bitirdi. Ben şu anda Reis sevdalısıyım. Reisin ardında, teşkilattan yetişmiş bir beşerim.”