Salgın depolarda talep patlaması yarattı

tanitici50

New member
Salgın niçiniyle yükseköğrenimini uzaktan sürdürmek zorunda kalan üniversite öğrencileri, konut kirasından kurtulmak için devayı eşya depolarında buldu. Okula döneceği güne kadar eşyalarını depolarda koruma etmeyi yeğleyen öğrenciler, depolama bölümünde de önemli bir talep artışı başlattı. Lojistik ve depolama alanında 40 yıldır hizmet veren Depo Palas CEO’su Ulaş Gümüşoğlu, “Pandemi sürecinde eşya depolarına olan talep yaklaşık yüzde 114 artış gösterdi. Okullarına bir daha kavuşuncaya kadar eşyalarını depolara kilitleyen öğrenciler ise bu artıştaki en büyük hisse sahibi oldu. Öğrencilerden gelen depolama talebi yüzde 72 arttı” dedi.

1.500 TL mesken kirası yerine 300 TL ödediler

Bugüne kadar sıklıkla tayin ve yurt dışına gidiş üzere niçinlerden dolayı mesken yahut ofis eşyalarının saklanması için depo talep edildiğini söyleyen Ulaş Gümüşoğlu, “Bu yıl fazlaca ender görülen bir tabloyla karşılaştık ve üniversite öğrencileri müşterimiz oldu. Üniversite öğrencileri eşyalarını daha ekonomik olsun diye sıklıkla mezatlardan temin edip, okulu bitirip mezun olurken de bu eşyaları satarak memleketlerine dönerdi. Fakat bu yıl durum hayli farklıydı. Bilhassa kira meblağlarının her geçen gün tırmandığı İstanbul, İzmir ve Ankara üzere büyükşehirlerde depolar, eğitimine uzaktan devam eden öğrencilerin kurtarıcısı oldu. En düşük kiranın aylık bin 500 TL olduğu düşünülürse, öğrenciler bunu ödemek yerine 250-300 TL depo kirası ödemeyi tercih etti” diye konuştu.

Depo seçimine dikkat!

Ulaş Gümüşoğlu, bu hizmeti almak isteyenlere de mağdur olmamaları için tekliflerde bulundu: “Eşyaları teslim etmedilk evvel eksiksiz bir kontrat yapmak, kiralama hizmeti boyunca bu mukaveleyi saklamak ve sigortalı bir hizmet alındığından emin olmak fazlaca kıymetli. bununla birlikte kiralanacak deponun fiziki şartlarını yerinde görmek ve nem, ortam ısısı, kamera sistemi, kâfi alan, paklık üzere detaylara kesinlikle bakmak gerek. Depo Palas olarak bizler, talep sahipleriyle irtibata geçtikten daha sonra uzmanlarımızın eşyaları bakılırsarek bir ekspertiz raporu hazırmasını ve teklif oluşturmasını istiyoruz. Akabinde taşıma günü belirliyor ve eşyaların paketlenmesinden araca yüklenerek kilitli depolara taşınmasına kadar tüm süreci uzman bir çalışanla yürütüyoruz. Türkiye’de bir unsur imza attığımız depo oda sistemi ile de her hacimdeki mesken eşyası depolama muhtaçlıkları için uygun mimaride odalarla hizmet veriyoruz. Tıpkı hacme sahip kiralık konteynerlerden yükseklik bakımından ayrışan bu odalarla daha fazla eşya depolanmasına imkan tanıyoruz.”
 
Üst