SAF, 3 adet H145 siparişi daha verdi

tanitici50

New member
SAF CEO’su Tristan Serretta: “Fransa ve Belçika’da sadece on iki ayda altı yeni H145 devreye sokarak, bize güvenen ve sayıları giderek artan EMS hizmetlerinin kapasitesini artırma stratejimizi gerçekleştirmiş olduk. Konumlandırmamızdaki bu artış, bu başarılı helikopterin performans düzeyi ve epeyce taraflılığı ile mümkün olmaktadır. SAF, acil servis hizmetleriyle bir arada, hakikat performansa ve hakikat maliyete sahip olmanın hayat kurtarmada kilit noktası olduğunu göstermektedir.” dedi.

Airbus Helicopters CEO’su Bruno Even şunları söylemiş oldu: “SAF’ın Airbus Helicopters’e olan inancını bir kere daha göstermesinden dolayı fazlaca mutluyuz. Bu yeni kontrat, iki şirketin içinde yirmi yılı aşkın müddettir devam eden kalıcı iştirakin altını çiziyor. H145, sınıfının en büyük kabini ve rakipsiz taşıma kapasitesi ile EMS için ülkü bir platformdur ve en şiddetli nazaranvleri üstlenebilmektedir. Beş palli H145’in Fransa’da ivme kazanmasından ve ülkedeki EMS filosunun modernizasyonunda değerli bir rol oynamasından dolayı memnunuz.” dedi.

Fransa ve Avrupa’da EMS’nin en kıymetli aktörlerinden biri olan Fransız şirketi SAF halihazırda 55 Airbus helikopteri işletiyor. SAF’ın filosunda bir Muhteşem Puma, H135 ve H125’ler bulunuyor. H145 ise EMS misyonları için artırılmış yetenekler sağlıyor.

Airbus’ın en çok satan H145 yavaşça çift motorlu helikopterinin yeni versiyonu Mart ayında Atlanta’da düzenlenen Heli-Expo 2019’da görücüye çıktı. Bu son versiyon, epey gayeli H145’e yenilikçi beş palli rotor ekleyerek helikopterin faydalı yükünü 150 kg artırıyor. Yeni rulmansız ana rotor dizaynının sadeliği, hem yolcular tıpkı vakitte mürettebat için sürüş konforunu artırırken, bakım operasyonlarını kolaylaştıracak ve H145’in standart servis verilebilirliğini ve güvenilirliğini daha da artıracaktır.

Bugün Airbus, dünya çapında 6 milyondan fazla uçuş saati gerçekleştirmiş 1.470’ün üzerinde H145 Ailesi helikopterine sahip. Sırf EMS için, dünya çapında hava kurtarma misyonlarını yürüten 470’den çok H145 ailesi helikopteri bulunuyor.

Hibya Haber Ajansı
 
Üst