Redd kümesinin solisti: Kiramı ödeyebilmek için iki gitarımı sattım

Hasan

New member
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 1 Haziran prestijiyle geçerli olan ‘kademeli normalleşme’ takvimini açıklamasının akabinde sahne ve cümbüş bölümü işçileri açıklanan pandemi yasakları kapsamında yok sayılmalarına karşı reaksiyon göstermeye devam ediyor.

Redd kümesinin solisti, bas gitaristi, kelam müellifi ve bestekar Doğan Duru, meskeninin kirasını ödeyebilmek için iki gitarını sattığını duyurdu.

‘İKİ GİTARIMI SATTIM, KİRAMI ÖDEDİM’

Twitter’dan ‘kademeli normalleşme’ kararlarında müzisyen ve sahne işçilerinin göz gerisi edilmesine reaksiyon gösteren Doğan Duru, şu iletileri paylaştı:

“İki gitarımı sattım, kiramı ödedim. Müzisyenlere yardım, takviye için enstrümanları satma konusunu ıstırapla karşılıyorum. Takviye, yardım vs üzere şeyler yerine sesimizi yükseltmeli sahnelerimize kavuşmalıyız. Bu mevzuyu normalleştirmeyelim, İsyan etme noktasındayız, edelim!!! Kimsenin kahramanlığının kâfi olmayacağı bir husus bu. Geçersiz kahramanların pelerinine vantilatör tutmayın. Bizim işimiz sahnede olmak. Öbür bir tahlil yok. Hedefimiz dayanak yaratmak değil sahneye çıkmak için koşulları zorlamak olmalı.”