N Kolay İstanbul Fikir Maratonu’nun kazananları belirlendi

tanitici50

New member
Dünyanın en kıymetli spor tertipleri içinde gösterilen N Kolay İstanbul Maratonu, “N Kolay İstanbul Fikir Maratonu” ile yaratıcı fikirlere kucak açtı. Maraton iştirakçilerine eşsiz bir tecrübe yaşatmak için gençlerin yenilikçi teklifler geliştirdiği Ideathon’un sonuçları belirlendi. Geçtiğimiz hafta sonu online olarak gerçekleştirilen aktiflikte iştirakçiler 48 saat boyunca takım çalışmasıyla yaratıcı tekliflerini geliştirdi, akabinde heyet karşısında sunumlarını yaptı. En beğenilen fikirlerin sahibi olan üç takım dereceye girerek sırasıyla 10 bin TL, 7 bin TL ve 5 bin TL ödül kazandı. Fikir maratonuna katılan tüm takımlara ise N Kolay İstanbul Sanal Maratonu’nda koşu fırsatı sağlanacak.

Maratonu eşsiz kılacak en yaratıcı ve yenilikçi fikirler

N Kolay İstanbul Fikir Maratonu’nda, maraton tecrübesini yerli ve yabancı tüm iştirakçiler için renkli ve unutulmaz hale getirecek, iştirakçi sayısını artıracak fikirler geliştirilmesine dikkat edildi. Bu kapsamda dereceye giren ve önümüzdeki periyotta uygulanması planlanan fikirlerin, uzun yıllar sürdürülebilecek kültürel ve teknoloji tabanlı olarak ön plana çıktığı görülüyor.

Adaca: “Gençlerin bakış açıları bizi fazlaca etkiledi”

N Kolay Fikir Maratonu ile maraton heyecanını erkenden yaşamaya başladıklarını belirten Faal Bank Genel Müdürü Ayşegül Adaca, “Hayata geçirdiğimiz Ideathon ile, dünyanın en kıymetli spor tertiplerinden olan N Kolay İstanbul Maratonu’nu gençlerin yaratıcı fikirleriyle unutulmaz hale getirmek için yola çıktık. Gençlerimiz 48 saat süren N Kolay Fikir Maratonu’nun sonunda etkileyici fikirlerini heyetimize sundular ve birinci üçe giren gruplar belirlendi. İnovatif yaklaşıma paha veren bir kurum olarak, gençlerimizin yaratıcı ve yenilikçi bakış açıları ile geliştirdikleri fikirleri dinlemek sahiden epeyce etkileyiciydi. Tüm iştirakçi gençlerle gurur duyuyoruz, dereceye giren grupları de tebrik ediyoruz” dedi.

İ. Renay Onur: “Gençlerin yaratıcı fikirleri inovatif yaklaşımımıza paha kattı”

Spor İstanbul’un spor külçeşidini kent hayatına entegre etmek için var gücüyle her gün çalışırken, Türkiye’nin milletlerarası tanınırlığa sahip yarışlarını yenilikçi ve tecrübe odaklı olma yolunda geliştirmeye de fazlaca büyük kıymet verdiğini belirten Spor İstanbul Genel Müdürü İ. Renay Onur, “İstanbul Maratonu’nu, İstanbul’un ve Türkiye’nin ikonik aktifliği olarak konumlama yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. birebir vakitte, ‘Maraton bir hayat tecrübesidir’ perspektifinden bakarak, koşucularımızın ferdi tecrübelerini daha özel hale getirmeyi öncelikli hedeflerimiz ortasına aldık. Bu niçinle, Fikir Maratonunu gerçekleştirdiğimiz için epeyce memnunuz. Gençlerimizin yaratıcı ve etkileyici fikirleri inovatif yaklaşımımıza bedel kattı. Katılan tüm gruplara teşekkür ediyor, dereceye giren grupları tebrik ediyoruz” dedi.

Hibya Haber Ajansı
 
Üst