Motosikletle dünya turu: Çift beş yıl boyunca dünyayı dolaşıyor

Klause

New member
Bettina Höbenreich ve Helmut Koch Yukarı Bavyera'da sakin bir yaşam sürdüler. Kaya gibi sağlam ve hamster çarkına yakalanmış. Bir zamanlar gördükleri rüyalar, zar zor elle tutulur hale gelecek kadar günlük yaşamdan bir kenara itilmişti. Ta ki 2009'daki iş çıkışı birasına kadar. Aniden ufukta büyük bir yolculuk belirdi: Avustralya; sırt çantasız ama motosikletle. İki yıl sonra çılgın fikir gerçeğe dönüştü.

Hedef Avustralya'ya karadan ulaşmaktı. Bunun, o ana kadar yaptıkları tipik her şey dahil otel tatillerinden farklı bir seyahat olacağı kısa sürede anlaşıldı. Büyük özgürlük hayallerine yetecek parayı toplamak iki yıl sürdü. Yarı zamanlı işler aradılar ve neredeyse tüm mal varlıklarını sattılar.

Motosikletle dünyayı dolaşıyoruz

“Birkaç yıl önce biri bana dünyayı motosikletle dolaşacağımı söyleseydi, onların deli olduğunu düşünürdüm. Şimdi motosikletimin üzerinde oturuyorum, artık bir işim yok, bir dairem yok ve sahip olduğum her şey yok. Höbenreich, “Motorsiklet Macerası Dünya Gezisi” kitabında “Hala elimde, iki alüminyum valize ve bir bagaj rulosuna sığıyor” diye yazıyor. Kitapta çift, hayaller, özgürlük ve oraya giden uzun yol hakkındaki kişisel hikayelerini anlatıyor.

Avustralya, beş kıtayı kapsayan bir tura planlı bir ara vererek dünya çapında bir geziye dönüştü. Almanya'dan Kuzey Asya'ya, Güneydoğu Asya üzerinden Okyanusya'ya, Güney Amerika'dan Karayipler'e ve Kuzey Amerika'ya gitti. Macera beş yıl sürdü ve sonunda bisikletleriyle 155.000 kilometre yol kat ettiler.

Endonezya'da orangutanlar çukurlarla dolu yollarda uzun yolculuklar yaparak ödüllendirildi. Kamboçya'da polis memurlarıyla pazarlık yaptılar ve And Dağları'nda asla unutamayacakları yıldızlı bir gökyüzü gördüler. Höbenreich, “Hayatta hafızamıza sonsuza kadar kazınan anlar vardır” diyor. “Bu gece de onlardan biri.”