Mortgage affı için bastıran Steven Gluckstern 71 yaşında öldü

Falcon

New member
Judy Gluckstern bir telefon görüşmesinde “Ele almanın imkansız olabileceğini biliyordu,” dedi. “Hayal kırıklığına uğramıştı ama çimlerin büyümesine izin vermedi. Bir sonraki şeye geçti.”

Bay Gluckstern’in sonraki girişimleri arasında 2018’de yeni bir bağımsız ikinci lig beyzbol takımı olan Chicago Dogs’un kurucusu ve sahibi olarak hizmet vermek ve yine 2018’de New Mexico’da bir kenevir şirketi olan element6 Dynamics’in kurulmasına yardım etmek yer aldı.

Steven Mark Gluckstern, 1 Mayıs 1951’de Connecticut, New Haven’da doğdu. Annesi Norma (Block) Gluckstern bir psikologdu ve 1980’lerde Maryland’deki Patuxent En Yüksek Güvenlik Enstitüsü’nün yöneticisiydi. babası Robert bir nükleer fizikçi ve Maryland Üniversitesi rektörüydü.

Amherst Koleji’nden 1972’de psikoloji ve bilim dalında lisans derecesiyle mezun olduktan iki yıl sonra, Bay Gluckstern, Amherst’teki Massachusetts Üniversitesi’nden örgütsel değişim alanında doktora derecesi aldı.

O yıl, New York Scarsdale’de matematik ve fen bilimleri öğrettiği bir ortaokulda yedinci ve sekizinci sınıflar için alternatif bir eğitim programı kurdu. Daha sonra Tahran’da bir ilkokulda müdür olarak ve 1980-81 öğretim yılında Colorado, Telluride’de eğitim danışmanı ve müdür olarak görev yaptı.

İş dünyasına olan ilgisi arttıkça, Stanford Üniversitesi’nden MBA derecesi aldı ve bu da Lehman Brothers’ta giriş seviyesinde bir yatırım bankacılığı pozisyonuna yol açtı. İki yıl sonra, Lehman’ın halka açtığı bir dişçilik ürünleri şirketi olan Healthco’nun finans müdürü olarak atandı.

Bir sigorta yöneticisiyle tesadüfen tanışması, 1985 yılında milyarder Warren Buffett’ın holding şirketi Berkshire Hathaway’in reasürans işinin genel müdürü olarak işe alınmasına yol açtı.