Mercedes-Benz Türk, yeni AR-GE teşvik yasa değişikliğinin girişimcilere katkı sağlayacağına inanıyor

tanitici50

New member
Mercedes-Benz Türk İcra Şurası Lideri Süer Sülün; “AR-GE ve teknolojide ilerleme kaydedilmesi, yenilikçi eser ve süreçlerin ticarileştirilmesinin yanı sıra katma bedelli ve yüksek teknolojili mamüllerin ihracatımız ortasındaki hissesinin artmasında da bir daha bu kanunun tesiri olacaktır.” dedi.Mercedes-Benz Türk, Türkiye’nin geleceğine duyduğu itimatla ülkenin dört bir yanındaki yenilikçi teşebbüslere takviyesini artırarak devam ettiriyor.

1967 yılından günümüze AR-GE faaliyetlerini aralıksız sürdüren, kuruluşunun 50. yılında da StartUp dayanak programını açıklayan Mercedes-Benz Türk’ün, 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren geçerli olacak, “AR-GE/Tasarım Merkezi Sahibi İşletmelerin Teşebbüsçü Firmalara yahut Teşebbüs Sermayesi Yatırım Fonlarına Yatırım Yapma Şartı” ile ilgili ek değişiklik hususunun teşebbüs ekosistemine kıymetli bir katkı sağlayacağına inancı tam. Yeni kanun ile birlikte startup’lar ve AR-GE faaliyetinde bulunan büyük şirketlerin iş birliklerinin artacağı öngörülürken, katma kıymetli mamüllerin geliştirilmesi ve ihracatında da yeni bir periyodun başlaması hedefleniyor.

2017 yılında başlatmış olduğu StartUP Programı çerçevesinde düzenlediği “Mercedes-Benz StartUP” müsabakası ile Mercedes-Benz Türk, teşebbüs ekosistemine verdiği kıymeti göstermeye devam ediyor. Mercedes-Benz Türk, düzenlediği bu müsabaka ile yenilikçi, sürdürülebilir ve yaratıcı fikirleri destekleyen, topluma ve etrafa yarar sağlayan, ömrü kolaylaştıran tahlillere katkıda bulunan startup’ları destekliyor. Türkiye’nin geleceğine duyduğu itimatla ülkenin dört bir yanındaki yenilikçi teşebbüsleri ödüllendiren Mercedes-Benz Türk, kanunda gerçekleşen bu değişim yardımıyla yakından takip ettiği teşebbüs ekosistemine olan katkısını artıracak.

Mercedes-Benz Türk İcra Heyeti Lideri Süer Sülün mevzu hakkında şu açıklamaları yaptı: “Kanunda gerçekleşen değişimin, teşebbüs ekosistemine değerli bir katkı sağlayacağını düşünüyorum. Bu sayede teşebbüs ekosistemine, hayatları için hayli kıymetli olan, sermaye transferi olacak. AR-GE ve teknolojide ilerleme kaydedilmesi, yenilikçi eser ve süreçlerin ticarileştirilmesinin yanı sıra katma kıymetli ve yüksek teknolojili mamüllerin ihracatımız ortasındaki hissesinin artmasında da bir daha bu kanunun tesiri olacaktır. Tüm şirketlerin dijital dönüşüme ve teknolojiye odaklandığı bu vakitte, teşebbüslerle yapılacak iş birliklerinin, şirketlerin dönüşümüne yarar sağlayacak tahliller sunacağını düşünüyorum. Şirketler bir taraftan iç kaynak kullanarak geliştirme yaparken öbür taraftan teşebbüs ekosisteminden yararlanabilecek. Bu sayede teşebbüsler ve firmalar içinde daha süratli bir bağ kurulabilecek. Oluşan bu çalışma modeli ile yeni teknolojiler konusunda Türkiye’den de ehil ve tecrübe kazanmış teşebbüslerin ortaya çıkması sağlanacak.”

Hibya Haber Ajansı
 
Üst