Helal olsun AHBAP’a: Depremzedeler için 3 Bin konteyner satın alacak

TasFirin

New member
Helal olsun AHBAP’a: Depremzedeler için 3 Bin konteyner satın alacak Aradan geçen saatlere karşın göçük altında kalan binlerce beşere ulaşılmaya çalışılıyor.

Göçük altından çıkartılan depremzedeler, soğuk ile gayret ediyor. Afad başta olmak üzere bütün kurum, kuruluş, belediye, STK’lar bölgede çalışma yapıyor.

Kurduğu Ahbap isimli istekli teşebbüsle, daha evvel orman yangınlarından Elazığ sarsıntısına kadar fazlaca sayıda hadisede faal biçimde sorumluluk alan ünlü sanatçı Haluk Levent, bu defa de Kahramanmmaraş sarsıntısı için yardım kampanyaları organize ediyor.

Depremin birinci günü paylaşım yapan Haluk Levent, “Yarın sarsıntı yaşanan yerlerin valilikleriyle görüşeceğim. En uygun fiyatla 2.000 konteyner alıp konutları yıkılanları yerleştirme planım var. Konteyner firmaları !! Bana ulaşın. Bu twitin altına yazın lütfen. Pazarlık yapacağım.” ifadelerini kullanmıştı

Yeni bir paylaşım yapan Levent, “Muazzam bir milletiniz. Konteyner firmaları ile görüştüm. Sıfır maliyetle 2000 yerine 3000 konteyner satın alacağız. Ve Elazığ zelzelesinde yaptığımız üzere çabucak valiliklerle protokol yapacağız. Bugün Hataydayım bir daha. Yarın öteki kent valilikleri ile görüşeceğim. Haydi bakalım” muştusunu verdi.