Gary Bettman, Bruins Mitchell Miller’ın NHL’de oynayamayacağını söyledi

Succotash

Active member
Boston Bruins, mahkemede bir öğrenci arkadaşına ırkçı bir dil kullanarak zorbalık yaptığını itiraf eden 20 yaşındaki savunma avukatı Mitchell Miller’ı imzalama kararları nedeniyle tepkiyle karşı karşıya.

Pek çok Bruins taraftarı, Ulusal Hokey Ligi komiseri ve Bruins oyuncuları, Cuma günü Miller Takımının giriş seviyesi bir sözleşme imzaladığı ve kendisini Boston’ın AHL üyesi Providence Bruins’e atadığı yönündeki duyuruya olumsuz tepki gösterdi.

Bruins’in kıdemli forveti Nick Foligno, takımın Cumartesi günü Toronto’daki sabah kaykay seansında gazetecilere verdiği demeçte, “Bu odadaki hiç kimsenin savunduğu bir şey değil,” dedi. “Bizim ve bu adamların ben buraya gelmeden önce inşa ettikleri kültür, bir kapsayıcılık kültürüdür. Bence bu ona karşı konuşuyor.” “Yutması bizim için zor” diye ekledi.

Komiser Gary Bettman, Colorado ile Columbus arasında Cumartesi günü Finlandiya’nın Tampere kentinde oynanan bir maçtan önce gazetecilere yaptığı açıklamada, Bruins’in Miller’ı imzalamadan önce lige danışmadığını ve Miller’ın şu anda ligde oynamaya uygun olmadığını söyledi. Bruins onu terfi ettirmeye karar verirse, Miller uygunluk kazanmadan önce Bettman ile iletişime geçmelidir.

Bettman, Miller’ı temize çıkarmanın kendisi için kolay olmayacağını belirtti.

Bettman, “Anladığım ve medyadan duyduğum, 14 yaşında yaptığı şey kınanacak, kabul edilemez” dedi. Başka bir yerde oynaması için onu imzalamakta özgürlerdi, bu da ligin başka bir sorunu. Ancak hiç kimse onun bu noktada NHL’ye uygun olduğunu veya olabileceğini düşünmemeli. Ve Bruin’ler bunu şimdi anlıyor.”

Bruins, Miller’ı elinde tutsun ya da tutmasın, imza, Willie O’Ree’yi 1958’de NHL’deki ilk siyah oyuncu yapan Orijinal Altı takımının mirasına şimdiden bir leke ekledi.

Patrice Bergeron, bir arada Sportsnet ile röportaj Bruins’in Cumartesi günü Maple Leafs ile oynamasının planlandığı Toronto’da, Bruins’in bu kadar zehirli bir sicile sahip bir oyuncuyu kullanmanın kültürüne aykırı olduğunu söyledi.

Bruins kaptanı Bergeron, “Açıkça bütünlük, kapsayıcılık ve çeşitlilikten yanayız” dedi. “Ağzımdan çıkan ilk şey buydu, kültür ve ekip olarak kim olduğumuz ve kişi olarak benim için biraz çelişkili.”

2016’da, o zamanlar 14 yaşındaki Miller, bir saldırı ve Ohio Güvenli Okullar Yasasını ihlal etmekten suçunu kabul etti. O ve başka bir genç, gelişimsel engelli 14 yaşındaki Isaiah Meyer-Crothers’ı banyo pisuarında sildikten sonra şeker yedirmekle suçlandı ve gözetleme videosu, onların onu tekmeleyip vurduklarını gösterdi. Miller ayrıca siyah olan çocuğa karşı ırkçı lakaplar kullandı.

Bruins genel menajeri Don Sweeney, Miller’la sözleşme imzalama kararında zorlandığını ancak diğer takımların da onunla sözleşme imzalamakla ilgilendiğini belirtti.

Sweeney Cuma günü gazetecilerle düzenlediği video basın toplantısında, “Ona bir şans vermeye istekli olsalardı, hepimizin aynaya bakıp ‘Ona neden bir şans vermeyelim?’ demesi gerekirdi” dedi.

2020 seçmelerinden önce beyaz olan Miller, kurbandan değil tüm NHL takımlarından bir özür yazdı. Bruins’e göre, yakın zamanda Meyer-Crothers’tan istediklerinde özür diledi ve bunu şahsen değil sosyal medyada yaptı. Isaiah’ın annesi Joni Meyer-Crothers, saldırılara karışan diğer kişinin gözyaşları içinde şahsen özür dilediğini söyledi.

Arizona Coyotes, Miller’ı dördüncü turda, genel olarak 111. sırada seçti, ancak Arizona Cumhuriyeti, boğayı ve Miller’ın çocuk mahkemesi mahkumiyetini bildirdikten sonra, ekip haklarından feragat etti. Raporda kurban, Miller’ın kendisini dövmesi ve ırkçı hakaretler kullanması ile tacizin yıllarca devam ettiğini söyledi. Miller o sırada Kuzey Dakota Üniversitesi için oynuyordu ve oynuyordu. bu takımı başlattıayrıca.

Cuma günü yayınlanan bir bildiride Miller, yalnızca bir olay için özür diledi.

Bildiride, “Sekizinci sınıftayken son derece kötü bir karar verdim ve çok çocukça davrandım.” “Sınıf arkadaşlarımdan birine zorbalık ettim. Olaya çok üzüldüm ve kişiden özür diledim. Olaydan bu yana, neredeyse yedi yıl önce fark edemediğim ve anlayamadığım eylemlerimin geniş kapsamlı sonuçlarını daha iyi anlıyorum.”