Fatih Altaylı, kimlere, ‘Bunlar salak’ dedi

TasFirin

New member
Fatih Altaylı, kimlere, ‘Bunlar salak’ dedi Aşıyla ilgili kelamlarının bazılarınca “‘Bakın Fatih Altaylı da sonunda aşının berbat olduğunu anladı” diye yorumlandığını belirten Altaylı, “Bunlar bilgisiz, bunlar okuduğunu anlamaktan aciz, bunlar salak” dedi.

Habertürk gazetesi müellifi Fatih Altaylı, ‘Aptala kızılmaz’ başlıklı yazısında aşı zıtlarına reaksiyon gösterdi.

Kelamlarına “Dikkat çekmek isteyen işsiz hekimler, eser satmak isteyen tüccar tabipler, meşhur olmak isteyen aylak hekimler. Bunların alayı aşı aksiliği ipine sarıldılar. Ve haliyle bana saldırıyorlar. Ve ben de bunlara kızıyordum. Lakin vazgeçtim” diye başlayan Altaylı, şu biçimde devam etti:

“Çünkü muhakkak ki kızmaya değecek bir zeka seviyeleri yok. Bu kadar düşük bir zekaya kızılmaz. Geçen gün ‘Aşı olanlar, aşı olmayanların hastalanma ve ölme riskini arttırıyor’ dedim. Bu salaklar bu cümleden şunu çıkardı: ‘Bakın Fatih Altaylı da sonunda aşının berbat olduğunu anladı.’ O cümleden bunu anlayan ahmak değildir de nedir!

Çok açık halde diyorum ki, ‘Kardeş biz aşı pek siz daha da tehlike altına giriyorsunuz. Zira aşı olanlar hastalanmadan bir süre taşıyıcı olabiliyorlar. Bu da siz aşısızların bulaşa maruz kalma ve varyantlar niçiniyle ölme riskinizi arttırıyor.’ Bu kelamda tabip bozuntuları ‘Bak Altaylı da aşı zıddı oldu.’ diyor.

Bakın bunların dinleyerek aşı olmaktan imtina eden yurttaşlarımız. Bunlar bilgisiz, bunlar okuduğunu anlamaktan aciz, bunlar salak. Bir salağın yahut cahilin peşine takılanların sonu güzel olmaz. Lütfen bilimin ve bilginin peşinden koşun. Ne okuduğunu anlamaktan aciz zavallıların değil. Bakın ben onlara kızacak kadar paha vermiyorum siz canınızı emanet ediyorsunuz. Yapmayın.”