Corendon Airlines, Avrupa’dan umutlu

tanitici50

New member
Bu sabah Avrupa’nın en büyük havalimanlarından biri olan Düsseldorf Havalimanı’na konumlandırdıkları birinci uçak için bir aktiflik düzenleyen Corendon Airlines, bu atak ile hem turistik birebir vakitte etnik uçuşlardaki ağını genişleteceğini deklare etti.

Avrupa’nın en büyük base’i olmaya aday olan Düsseldorf Havalimanı’nın CEO’su Thomas Schnalke ile bir arada açıklamalarda bulunan Corendon Airlines CEO’su Yıldıray Karaer, yıllardır Türkiye’ye ve Almanya’nın tercih ettiği öteki tatil destinasyonlarına uçuşlar düzenledikleri Düsseldorf Havalimanı’na uçak pozisyonlandırmak için uzun bir müddetdir karşılıklı görüşmeleri sürdürdüklerini anlattı.

“Her vakit yoğunluğundan dolayı slot düşüncesi yaşanan Düsseldorf Havalimanı’ndaki etkinliğimizi artırmak istiyorduk. Bu emel doğrultusunda kriz devrini yeterli kıymetlendirerek ağır bir uçuş planı hazırladık. Birfazlaca havayolu kriz sebebiyle adım atma konusunda kararsızken biz bu boşluğu dolduracak bir atılım yaptık ve birinci uçağımızı buraya pozisyonlandırdık. 2 Temmuz 2021 prestijiyle ikinci; 2022 yazı prestijiyle da üçüncü uçaklarımız bu değerli meydana konumlanıyor. Önümüzdeki 3 sene boyunca buradaki hacmimizi her sene yüzde 20 büyütmeyi ve base uçak sayımızı artırmayı hedefliyoruz” halinde konuşan Karaer, yaz 2021’den başlayarak bu meydandan haftada toplam 60 kere olmaz üzere Antalya, İzmir, Zonguldak, Adana, Ankara, Trabzon, Diyarbakır, Gazipaşa, Samsun ve Bodrum’un yanı sıra Palma de Mallorca, Heraklion, Las Palmas, Fuerteventura, Corfu, Tenerife, Ibiza, Olbia, Lamezia Terme and Hurghada’ya uçacaklarını; bu geniş eser yelpazesi dahilinde yalnızca yaz dönemi için 500 bin adet tek taraf koltuk planladıklarını kaydetti.

“Bir anda artan talep ile ek kapasite arayışına girdik”

Yıldıray Karaer, ayrıyeten bilhassa turistik Türkiye destinasyonlarına olan son dakika talebin bir anda artmasıyla, ek kapasite arayışına girdiklerini ve 2021 Yazı için planladıkları filoya ek olarak diğer havayollarından wet lease uçaklar kiralama yoluna gittiklerini belirtti. Karaer, “Aslında krizin tesirlerinin yaz döneminde azalacağını ön görüp ağır bir Antalya programı hazırlamıştık, ancak Almanya, Hollanda ve Belçika’dan gelen yüksek talep kararı programımızı genişletme yoluna gittik. Turistik çizgilerin yanı sıra Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımızın da etnik sınırlarımıza ilgisi fazlaca arttı. Geçen sene başladığımız Zonguldak seferlerine ve çabucak hemen yeni başladığımız Brüksel – Eskişehir çizgilerine kışın da devam sonucu aldık.” halinde konuştu.

Karaer, ağır uçuş düzenledikleri Almanya, Hollanda ve Belçika’dan gelen taleplerin yanında Romanya, Çek Cumhuriyeti, Arnavutluk, Kosova, Makedonya, Macaristan, Finlandiya, Bulgaristan ve Polonya üzere başka Avrupa ülkelerindeki hareketliliğin de sevindirici olduğunu belirtti.

“Rusya ve Kazakistan’a bir daha uçuyoruz”

Turistik uçuşlarda birebir zamandastinasyon birebir vakitte pazar sayılarını artırmayı hedeflediklerini açıklayan Karaer, “Geçtiğimiz günlerde Rusya’dan Türkiye’ye seyahat hürlüğünün başlaması üzerine biz de yıllar evvel uçtuğumuz Rusya ve Kazakistan çizgilerimizi bir daha aktifleştirdik. Ekaterinburg’dan Türkiye’ye günlük olarak uçmaya başlarken, Kazakistan’ın Astana ve Almatı kentlerine de planlama yaptık ve bunların da sayısını artırmak gayesindeyiz.” diye belirtti.

Hibya Haber Ajansı
 
Üst