Connor Bedard, NHL’nin bir sonraki büyük yıldızı. Sadece bir yıl beklemesi gerekiyor.

Falcon

New member
Eski bir NHL genel menajeri ve gözlemcisi olan Craig Button, Bedard’ı Detroit Red Wings’i üç Stanley Kupası’na götüren Hall of Famer Steve Yzerman ile karşılaştırdı. Kanada’daki TSN Network için giriş seçmeleri ve genç hokeyi izleyen Button, “Connor tüm becerilere sahip, ancak beni etkileyen şey, Stevie Y’ninki gibi yoğunluğu, bir katil içgüdüsü,” dedi.

Bu tür konuşmalar 16 yaşındaki bir çocuğun kafasını kolayca çevirebilir ama Bedard görünüşe göre buna alışmış. Bunu en az 12 yaşından beri, sezon dışı antrenmanlarında NHL oyuncularıyla kaymaya başladığı ilk yıldan beri duyuyor. “Bu yaz onlarla bir kez buz pateni yapmaya gittim ve orada sinir bozucu küçük çocuktum” dedi. “14 yaşımdayken onlarla düzenli olarak kayardım, hemen hemen her gün buzları vardı.”

Kısa bir süre sonra, New York Islanders’tan Mathew Barzal ve 2011’in ilk genel galibi olan Edmonton’dan Ryan Nugent-Hopkins gibi Vancouver merkezli profesyoneller, oyuncuları antrenman ve hücum için topladıklarında Bedard’a mesaj atmaya başladılar. Bu oturumlar, Bedard’a NHL oyununun becerisi ve hızı hakkında bir fikir verdi, ancak ligin iş tarafı, özellikle taslak öncesi röportajlar, birçok yetenekli gence vurgu yapıyor.

Bedard’ın temsil ettiği ajans Newport Sports Management, müşterilerinin üç NHL genel menajeri ile röportaj yapmasını ayarladı: Boston Bruins’ten Don Sweeney, Chicago Blackhawks’tan Kyle Davidson ve şu anda Red Wings’in ön ofisinde çalışan Yzerman.

Yzerman ile bire bir görüşme, Bedard için en yoğun olanıydı. Bedard, “45 dakika konuştuk ve çok soru sordu” dedi. “Muhtemelen bir röportajdan çok bir sohbete dönüştü. Ona bazı sorular sordum ve bana oyun ve lig hakkında bazı tavsiyeler verdi.”