Çocuklar İçin Gülümseyen Pankek

Star

New member
Çocuklar İçin Gülümseyen Pankek Tanımı İçin Gereçler

• 1 yumurta
  • 5 kaşık şeker
  • 1 su bardağı süt
  • Yarım çay bardağı sıvı yağ
  • 1-1, 5 su bardağı un
  • 1 çay kaşığı vanilin
  • 1 çay kaşığı kabartma tozu
  • Kakao
Çocuklar İçin Gülümseyen Pankek Tanımı Yapılışı

Kahvaltılarınız artık daha eğlenceli geçecek ????hepimizin bildiği pankek tanımını biraz çocuklara uygun hale getirdim
☺
oğlum yerken epeyce eğlendi bak anne ağzını yiyorum bak gözünü yedim diyerek
☺
❤
.

1. birinci vakit içinderda derin bir kapta yumurta ve şekeri biraz çırpalım. daha sonra içine sütü ve sıvı yağı ekleyelim.
  2. Kabartma tozu ve vanilini de ekledikten daha sonra azar azar unu ek edelim. Çok cıvık ya da epeyce katı olmayacak. Yavaş eklemenizi tavsiye ederim.
  3. Hamurun birazını farklı kaba alarak içine kakao ekleyelim.
  4. Orta uzunluk tavamızı ocağa alalım ve ısıtalım. Yapışmaz tava kullanmanız gerekiyor.
  5. Küçük bir kepçe ya da kaşık sayesinde beyaz hamurdan tavamıza dökelim.
  6. Üzeri göz göz olunca gülümseyen yüzümüzü çizelim
    ☺
    bu evreyi fotoğraf olarak aşağıda bulabilirsiniz.
  7. Gülümseyen yüzlerimizi karşıt çevirerek öbür tarafını da pişirelim.
  8. Hamur bitene kadar bu biçimde devam edelim.benim yüzler biraz uzun oldu kusura bakmayın ????.
    ✅
    yüz sözlerini yapmak için şırınga kullandım.
    ✅
    kakaolu hamurdan da yüzler yapabilir, geleceğin büyüklerine beyaz-siyah yüzün insanlık için hiç bir farkı olmadığını söyleyebilirsiniz. bu biçimdece umuyoruz ki şimdinin minikleri (ki onlar geleceğin büyükleri oluyor) şimdikiler üzere beyazı ve siyahı farklı düşünmezler ????????????????????????.
    ✅
    isterseniz farklı yüz tabirleri yaparak artlarını çevirip miniğinizle varsayım oyunu oynayabilirsiniz. Önünü çevirdiğiniz tabirin ne olduğunu çocuğunuz bilmeye çalışır
    ☺
    .