Assassin's Creed - Fan Club

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global ModAssanins Creed


Assassin’s Creed (Türkçe: Suikastçinin İnancı), Ubisoft tarafından geliştirilmiş tarihle iç içe, gizlilik ağırlıklı, üçüncü şahıs aksiyon-macera tarzı bir Microsoft Windows, PlayStation 3 ve Xbox 360 oyunudur. Oyun ilk kez Microsoft tarafından Project Assassin adı altında X ’05 sergisinde takdim edilmiştir. Oyunun hikayesi Üçüncü Haçlı Seferi döneminde, HDesmond'un üzerinde, Üçüncü Haçlı Seferi döneminde yaşamış bir suikastçi olan atası Altaïr ibn La-Ahad hakkında bilgi almak üzere çalışmaya başlarlar. Animus'un içinde, Altaïr'in anıları ortaya çıkartır ki, kendisi bir tapınaktan önemli bir artifekti almak isteyen Robert de Sable'i durdurmak istemektedir ancak bu sırada Suikastçı Kardeşliği'nin üç yeminini de bozar. Kardeşliğin lideri, Al-Mualim, Altaïr'in rütbesini düşürür ve eski saygınlığını kazanması için dokuz kişiye suikast düzenlemesini ister.

Altaïr suikastleri tamamladıkça her birinin , Robert de Sable'ın da kaçırmaya çalıştığı objeye benzer, "Cennetin Parçaları" adlı objeyi arayan birer Tapınak Şövalyesi olduğunu öğrenir. Altaïr nihayetinde Kral Richard'ın önünde Robert ile karşılaşır ve onu öldürür. Ölmeden önce son nefesinde Robert onuncu tapınak şövalyesinin varlığından bahseder: Al Mualim. Kardeşliğe geri dönen Altaïr, Al-Mualim'in, insanların bilinçlerini kontrol etmeye yarayan Cennetin Parçasını kontrol ettiğini görür. Altaïr masumlarla savaşıp yolunu açarak Al Mualim'e ulaşır ve onla kapışır. Nihayetinde Altaïr, Al-Mualim'in Parçayı kullanarak yarattığı ilizyonlardan kurtulup onu öldürür. Objeye yaklaşınca teknolojik aygıt aktive olur ve Dünya'nın üzerinde bir çok noktayı gösteren bir projeksiyon çalışır.

O sırada, Desmond artık amacını gerçekleştirdiği için Animus'tan çıkartılır. Farkına aşhaşinler adıyla bilinen, Hasan Sabbah önderliğindeki tarihsel örgüt ile Tapınak Şövalyeleri arasındaki mücadele üzerine kurgulanmıştır. Oyunun oynayan kişi aslında 21. yüzyılda yaşayan, bağlandığı "Animus" adlı makine sayesinde genetik kodlarını taşıdığı geçmişindeki atalarının yaşadıklarına şahit olan Desmond Miles'ı yönetmektedir. Makine sayesinde anılarını izlediğimiz suikastçi ise Altaïr ibn-La'Ahad'dır.

Bu makine sayesinde hikaye ilerledikçe, Tapınak Şövalyeleri ve Haşhaşinler arasında geçen ve "Cennetin Parçası" olarak bilinen bir objeyi elde etmek için yaşanan mücadele ortaya çıkar. Genel olarak olaylar 1191'de Kutsal Topraklar'daki Üçüncü Haçlı Seferi döneminde gerçekleşir. Oyun çoğunlukla olumlu yorumlar almış ve 2006 yılında E3'de birden fazla ödül kazanmıştır. Başka bir suikastçiyi konu alan Assassin's Creed 2, Kasım 2009'da yayınlanmıştır. Assassin's Creed 2'nin devam niteliğinde olan Assassin's Creed Brotherhood ise Kasım 2010'da,ardından 15 Aralık 2011'de Assassin's Creed: Revelations yayınlanmıştır. Bir barmen olan Desmond Miles, Abstergo Şirketi tarafından kaçırılır. Orada Animus adlı, kullanıcısının atalarının genetik hafızasını tekrar canlandırabilen bir makineye zorla bağlanır. varır ki Abstergo günümüzün Tapınak Şövalyeleri organizasyonudur. Abstergo şimdi Altaïr'in haritasında görünen noktalarda yer alan diğer Cennetin Parçaları'nı arayacaktır. Bu sayede 2012'deki tahmini dünyanın sonu durumunun gerçekleşmemesi için tüm insanları kontrol altında tutabileceklerdir. Desmond'un hayatı, Abstergo'nun bir çalışanı sanılan ancak aslında bir suikastçi olan Lucy Stillman tarafından kurtarılır. Kilitli odasında kalan Desmond, atası Altaïr olarak zaman geçirmesi nedeniyle "kanama etkisi" yaşamış ve Altaïr'in de sahip olduğu keskin görüş yeteneği kazanmıştır. Bu yeteneğiyle, kendisinden önceki Denek 16 tarafından kanla duvarına ve yerlere yazılmış olan, dünyanın sonunun geleceğine dair kehanetlerde bulunan çeşitli mesajlar görür.
 

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
Assasin's Creed 2

Lucy, Desmond’ u Abstergo’ dan kaçırıp onu gizlenme yerlerine götürür. Sonra suikastçı arkadaşları olan Shaun ve Rebecca ile tanıştırır. Ayrıca Lucy, ona güncellenmiş bir Animus’ u da gösterir. Desmond, tekrar göreve gönüllü olur. Bu sefer 1476 yılında Floransa Cumhuriyeti’ nde yaşamış ve Desmond' un bir diğer atası olan Ezio Auditore da Firenze’ nin anılarını keşfe başlar. Desmond, “Animus’ un Kanama Etkisi” sayesinde Ezio’ nun yeteneklerini elde etmeye çalışır. Böylece suikastçılara yardım edebilecektir. Ezio’ nun babası ve kardeşleri, tapınakçı biri olan Uberto Alberti tarafından idam edilir. Ezio, Uberto’ yu öldürüp intikamını alır ve annesini ve kız kardeşini Tuscan bölgesindeki villalarına kaçırır. Bu sırada amcası Mario’ dan suikastçılık eğitimi alır. Ayrıca mucit Leonardo da Vinci ile arkadaş olur. Leonardo, Altaïr’ in anılarını içeren kodeksleri çözmek için Ezio’ ya yardım eder. Ayrıca bu kodekslerden Ezio için yeni silahlar yapar. (Not: Altaïr’ in o yıllarda bu tür ateşli silahlar hakkında bilgi sahibi olmasının nedeni Piece of Eden’ ın özelliklerini araştırmasından kaynaklanır. Piece of Eden sayesinde geçmiş ve gelecekten bilgi taşınabilir.) Ezio bu 23 kodekse Eagle Vision (Kartal Görüşü) ile bakınca bir harita görür. Bu harita dünya üzerindeki nesnelerin yerlerini göstermektedir. Ezio babasının ölümüne sebep olanları öldürür ama bir asilzade ve tapınakçı olan Rodrigo Borgia’ yı bırakır. Ezio, Rodrigo’ yu yendikten sonra Apple of Eden’ ı (Cennetin ‘Elma’sı) ele geçirir. Apple of Eden, Piece of Eden’ ın bir türüdür. Rodrigo kaçar. Rodrigo, başka bir Piece of Eden olan Papal Staff’ ı ele geçirmiştir. Bununla gizli odaya girmeye çalışır. Ezio, Rodrigo’ yu alaşağı eder ama hayatını bağışlar. Sonra odaya gider ve adı Minerva olan bir kadının holografik bir görüntüsüyle karşılaşır. Minerva, “those who came before” (Önceden gelenler) denilen önceki medeniyettendir. Minerva, büyük bir felaketin yaşandığını ve bu felaketin medeniyetinin sonunu getirdiğini ayrıca bu felaketin ilerde tekrar yaşanacağını söyler. Ezio’ nun anılarından Minerva, direk olarak Desmond’ a “The rest is up to you, Desmond.” (“Gerisi size kalmış, Desmond.”) der ve Ezio’ un yanı sıra Desmond, Lucy, Shaun ve Rebecca’ yıda kafaları karışık halde bırakır. Abstergo, Desmond’ un yerini tespit eder ve Desmond ve suikastçı takımı ordan kaçar. Sonra Desmond’ u başka ipuçları bulmak için tekrar Animusa sokarlar.

Desmond, Ezio’ nun anılarını incelerken bazı yerlerde kendinden önce kaçırılan ve Abstergo tarafından Animusta uzun süre tutulduğu için ölümüne sebep olunan deneğin (Subject 16) bıraktığı bazı parçaları araştırır. Bu parçaları birleştirdiğinde Adam (Adem) ve Eve’ in (Havva) Apple of Eden (Cennetin ‘Elma’sı!) ile kaçtıkları görülür.

NOT: Assassin's Creed 2 nin serilerinde ana karakter Ezio dur.
 

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
Assassin's Creed Brotherhood

Ezio Auditore, Monteriggioni şehrine döner. Ezio’ nun kız kardeşi ona bir doğum günü partisi düzenler ve Ezio geceyi Caterina Sforza ile geçirir. Sabah olduğunda şehri Cesare Borgia işgal eder. İşgal sırasında Ezio’ nun zırhına bir gülle isabet eder ve Ezio zırhsız olarak Cesare’ nin bölükleriyle çarpışır. Bu sırada Cesare, Apple of Eden’ ı çalar ve Ezio’ nun amcası Mario’ yu öldürür. Mario ölürken kendinede bir kurşun isabet eden Ezio, amcası olmadan kaçar. Ezio, Borgia ailesinin yönettiği halkı özgürlüğüne kavuşturmak için Roma’ ya yolculuk eder. Sonrasında kurtardığı yetenekli savaşçılara, savaşmak için bir amaç vererek suikastçı bir birlik kurar. Ezio, birkaç kez Sant’Angelo Şatosuna Cesare ve Rodrigo’ yu öldürmek için gitsede onları elinden kaçırmıştır. Ezio, Şatoya geldiğinde Rodrigo’ nun Cesare’ ye zehirli bir elma yedirdiğini görür. Ezio, Cesare’ yi yakalar ve Apple of Eden’ ı ele geçirir. Nesneyi kullanarak Cesare’ nin adamlarının çoğunu öldürür. Sonrasında Cesare’ yi öldürür. Desmond, Animustan çıkar ve takımıyla birlikte Kolezyum’ daki nesneyi bulmaya yönelirler. Nesneyi bulduklarında önceki medeniyetlerden Juno ortaya çıkar ve Desmond nesneye dokunur dokunmaz Juno, Desmond’ u kontrol eder ve Desmond, Lucy’ yi öldürür. Lucy ölürken Desmond’ da komaya girer.
 

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
Assassin's Creed Revelations

Oyunun öyküsü, Brotherhood'un bittiği yerden (1507) 4 yıl sonra,Günümüz zaman çizgisinde, Brotherhood'un bitişinde olan olaydan dolayı ana karakter Desmond Miles komaya girer. Desmond, zihninin kurtarılabilmesi için, "Black Room" (Siyah Oda) denilen özel bir alandadır. Animus'un içinde uyandığında, kendisinden önce Animus'a bağlanılan Denek 16'nın bilinci ile tanışır. Desmond ondan kendi zihninin parçalanmış olduğunu ve kurtarabilmesi için atalarının hikayesine, kendisine gösterebilecekleri bişey kalmayana kadar şahitlik etmesi gerektiğini öğrenir.

Desmond "Siyah Oda"nın hafıza kapısından geçerek Ezio Auditore görünümüne yerleşir. Ezio, daha önce ortaya çıkardığı Altaïr'in sırlarını çözmek ve Suikastçı'ların gerçek amacını öğrenmek için Masyaf'a doğru seyehat etmektedir. Masyaf'a vardığında şehrin Tapınakçılar tarafından ele geçirildiğini görür ve onu öldürmeye çalışırlar. Ezio kalenin içine doğru kaçar ve burada Altaïr'in kütüphanesini keşfeder. Kütüphane kapısının açılabilmesi için beş tane anahtar gerekmektedir ve bunlardan biri tapınakçılar tarafından ele geçirilmiştir, diğer anahtarlar ise İstanbul'da saklanılmıştır. İstanbul'a vardığında Türk Suikastçıları'nın lideri Yusuf Tazim tarafından karışılanır, ayrıca Süleyman isimli on yedi yaşında bir Türk şehzadesi ile arkadaş olur. Ezio anahtarların Niccoló Polo tarafından şehre saklanmış olduğunu öğrenir. Polo'nun eski ticaret dükkânlarını ararken, Sofia Sartor isimli genç Venedikli bir gezgin ve kitap koleksiyoncusu ile tanışır ve ona aşık olur. Daha sonraları Sofia ona anahtarların yerini bulmasında yardımcı olur.

Bu arada, şehirde Şehzade Ahmet ve kardeşi Şehzade Selim arasındaki taht çekişmesinden kaynaklı çatışmalardan dolayı kaos hakimdir. Bu çatışmaların arasında, Suleyman Ezio'ya bir Osmanlı Şehzâdesi olduğunu söyler ve o bu kavganın arkasında Tapınakçıların olmasından şüphelenmektedir. Ezio, Manuel Palaiologos'un Tapınakçıların da desteğini alarak Osmanlı yıkmaya ve Bizans'ı tekrar kurmaya yönelik bir ordu kurduğuna dair bulgulara ulaşır. Manuel'i öldüren Ezio, Şehzâde Ahmet'in Tapınakçılar'ın gerçek lideri olduğunu ve anahtarların peşinde olduğunu ortaya çıkarır
 

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
Assassin's Creed III

Çıktığında Assassin's Creed serisinin beşinci büyük oyunu olan oyun Amerikan Devrimi'ni konu alıyor. Oyunun ana karakteri Connor Kenway , Altaïr ibn La-Ahad veya Ezio Auditore da Firenze'den farklı yeni bir kişi olacak. Ayrıca Ubisoft yeni oyunun konsollarda önceki oyunlara göre daha fazla içeriğe sahip olacağını duyurdu. Ezio'nun aksine Connor Kenway kişisel bir intikam uğruna değil, adalet uğruna savaşan bir özgürlük savaşçısı olacak.
 

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
Assassin's Creed: UnityYıl 1789, Paris. Fransız İhtilali, bir zamanlar muhteşem olan şehri terör ve kaosun yer aldığı bir alana dönüştürüyor. Sokaklardaki kaldırım taşları, baskıcı asillere karşı ayaklanmış halkın kanları ile kırmızıya dönüşüyor. Arno adındaki genç bir adam ise ihtilalin arkasındaki gerçek güçleri ortaya çıkarmak için mücadele ediyor. Başlarda sadece telafi için mücadele eden Arno, halkın ona ihtiyacı olduğunu görüyor ve bir yandan telafi bulmaya çalışırken bir yandan da halkın yanında asillere karşı savaşıyor. Uğraşıları, kendisini bir milletin kaderi için acımasız bir savaşın ortasına atacak ve onu gerçek bir usta suikastçıya dönüştürecek.
 
Üst