Senatörlerle Panterler arasındaki kavgadan sonra hepsi ihraç edildi

Falcon

New member
Buz hokeyi fiziksel olarak en zorlu sporlardan biridir ve hakemler bir çarpma veya düşme çok ileri gittiğinde ceza vererek buz hokeyi kontrol altında tutmaya çalışır. Ancak Pazartesi akşamı Ottawa’da yetkililerin canı sıkılmıştı.

Florida Panthers ve Ottawa Senatörleri arasındaki zorlu maçın üçüncü periyodunda çıkan kavganın ardından hakemler ellerini kaldırdı ve buz üzerindeki tüm patencileri oyundan attı.

Senatörün kaptanı Brady Tkachuk yedek kulübesinden çıkıp hızlı bir mola verdiğinde Florida 4-0 öndeydi. Şutu kurtarıldı, ribaundda gol atmaya çalıştı ve ardından Panthers’ten Dmitry Kulikov onu sopasıyla oyun tahtasına doğru sürdü. Daha sonra her iki takım da hücuma geçti ve her yerde kavga çıktı.

Memurlar başlangıçta durumu kontrol altına almış gibi görünüyordu, ancak bir yumruk durumu yeniden alevlendirdi.


Buz nihayet sakinleştiğinde, Tkachuk kaleci müdahalesi nedeniyle iki dakika, kavga nedeniyle de iki dakika daha ceza aldı. Kulikov’un kaba işleme için iki dakikası var. Ve ardından hakem Garrett Rank alışılmadık bir ek duyuru daha yaptı: “Buzdaki her oyuncunun 10 dakikalık kötü davranışı vardır.”

Oyunun bitimine yedi dakika kalmıştı, dolayısıyla 10 dakikalık cezalar aslında oyundan atılmaydı. Kötü adamlar soyunma odalarına koştu, maçları bitti.


Panthers antrenörü Paul Maurice, yedek kulübesinde takımından geriye kalanlara bakarken kıkırdarken görüldü. Maçın geri kalanında her iki takım da eksik kalırken, bir gol daha atıldı ve final skoru Panthers’ın 5-0 üstünlüğüyle sonuçlandı.

Olaydan önce bile hararetli bir oyun vardı. Dönemin başlarında, Zack MacEwen Senatörler tarafından ihraç edildi ve kısa bir süre sonra Tkachuk ve Panterler için oynayan kardeşi Matthew karşılıklı konuştu. Daha sonra Matthew Tkachuk, Senatörlerden Jake Sanderson’a karşı eldivenlerini düşürdü.


Oyuncuların büyükannesi Geraldine Tkachuk tribünlerde görüldü ve pek etkilenmemiş görünüyordu.

10 kişinin çıkarılması ne kadar dikkat çekici olsa da, katılımcıları pek şaşırtmamış gibi görünüyordu.

Brady Tkachuk Associated Press’e “Yani duygularla oynamanın kötü bir şey olduğunu düşünmüyorum” dedi. “Bence bu grup duygularla oynadığında, yenmesi zor bir takım oluyoruz ve bence duygularımıza güveniyoruz ve bu, önemsediğimizi gösteriyor, burada yaptığımızın ve bir sonraki adamın bizim için önemli olduğunu gösteriyor. “

Üçüncü periyodun sonlarında iki oyuncuya daha kötü davranış cezası verildi ve oyunun toplam ceza dakikası 167’ye çıktı.

Ancak hokey olduğu için bu bir rekora bile yakın değildi. 2004’te Senatörler ile Philadelphia Flyers arasındaki maçın sonuna doğru yaşanan bir dizi kavga 419 dakika penaltıyla sonuçlandı. Bu oyundan on altı oyuncu çıkarıldı, ancak hiçbir zaman bir seferde yediden fazla oyuncu çıkmadı.

Maurice Pazartesi günü gazetecilere umursamaz bir tavırla “Bu sadece bir hokey maçı” dedi. “Her iki takım da kazanmak istiyor ve sen biraz sinirleniyorsun. Eğlenceliydi, güzeldi.”

Oyunun fiziksel açıdan kariyeri açısından ne kadar önemli olduğu sorulduğunda Maurice şunları söyledi: “Bu hafif bir durum. Sadece 160 dakikamız var. Çok dalgalanmadan önce 250cc sınıfına girmesi gerekiyor.”
 
Üst