Deutsche Bahn: Metal hırsızları rotayı felç ediyor, uzun mesafe trafiğini aksatıyor

Klause

New member
Gecikmeler ve kısmi iptaller
Metal hırsızları demiryolu trafiğini yeniden felç etti – Frankfurt-Mannheim güzergahında aksamalar

Ana istasyondaki bir ekran tren iptallerini gösteriyor. Fotoğraf

© Marijan Murat/dpa


Olukları ve çitleri çalıyorlar ve mezar geçitlerinde bile durmuyorlar; ancak metal hırsızları demiryolu için özellikle sorun teşkil ediyor. Şimdi Frankfurt'tan Stuttgart'a giden yolu kapattılar.

Metal hırsızları bir kez daha merkezi bir demiryolu hattına saldırdı ve Frankfurt ile Stuttgart arasındaki önemli bağlantıyı saatlerce felç etti. Deutsche Bahn, Pazartesi sabahı birçok uzun mesafe treninin iptal edildiğini duyurdu. Hırsızlık sabah saatlerinde Baden-Württemberg'deki Mannheim Merkez İstasyonu ile Hessen'deki Lampertheim arasındaki güzergahta fark edildi. Buna göre sorunun muhtemelen akşama kadar çözülmemesi gerekiyor.DB, uzun mesafe ve bölgesel taşımacılıkta gecikmeler ve kısmi iptaller beklediğini söyledi. Edinilen bilgiye göre, Frankfurt ile Stuttgart arasındaki tüm ICE trenleri ve Frankfurt – Stuttgart – Münih arasındaki bireysel ICE trenleri etkilendi. DB, Frankfurt-Mannheim güzergahında gecikmeler bekliyordu.


Deutsche Bahn güzergahlarındaki metal hırsızlığı hayati tehlike oluşturuyor
Artan hurda ve metal fiyatları giderek daha fazla hırsızın ilgisini çekiyor. Çünkü kablolardan elde edilen bakır piyasada işlem görüyor ve talep görüyor. Avlarını tespit etmek zor olduğundan hırsızların işi genellikle kolaydır. Kendiliğinden gelişen bireysel faillerin yanı sıra, özel aletlerle donatılmış, iyi organize olmuş çeteler de bulunmaktadır. Ancak hırsızlar yoğun demiryolu hatlarında hareket ederek hayatlarını tehlikeye atıyor.


Son zamanlarda, Noel'den kısa bir süre önce Mannheim yakınlarında meydana gelen bir kablo hırsızlığı, tatil trafiğinde heyecana, öfkeye ve ciddi gecikmelere neden oldu. Hırsızlar, Mannheim-Waldhof ile Lampertheim arasındaki demiryolu hattındaki kablo kanalında kilometrelerce bakır kablo kesmişti. Federal polise göre kuyu inşaat çalışmaları nedeniyle açıktı.


demiryolu

Çin'in hızlı trenine karşı ICE, 1950'lerdeki ahşap sınıfa benziyor

Failler ayrıca DB'nin kontrol ve güvenlik teknolojisi açısından önemli olan birkaç yüz metre kabloyu da çaldı. Hırsızlığın ardından güzergahta günlerce gecikmeler yaşandı. Trenlerin biraz daha yavaş gitmesi gerektiğinden Frankfurt/Main ve Mannheim'dan gelen uzun mesafe trafiği de etkilendi.


kilometre
DPA
AFP

#Konular
 
Üst