Bruins, NHL’nin geri kalanını nasıl çok geride bıraktı?

Falcon

New member
Edmonton Oilers koçu Jay Woodcroft, “Onlar NHL’nin sınıfı,” dedi.

Kaleci ikilileri Linus Ullmark ve Jeremy Swayman çok önemliydi. Ullmark, Boston’daki ikinci sezonunda, ortalamaya karşı gollerde (1.97), kurtarışlarda (0.935) ve galibiyetlerde lige liderlik ediyor ve Swayman, ortalamaya karşı gollerde (2.28) üçüncü.

En son Bruins-Oilers maçı buzdan yorum yapan, ABD’nin Olimpiyat altın madalyası sahibi ve ESPN ve MSG Networks analisti AJ Mleczko, “Her şey kalecilerle başlıyor,” dedi. “Başarılı olmak isteyen her takımın bir kaleci ikilisine ihtiyacı vardır, ancak Ullmark, kimse onun bu sezon olduğu kadar iyi olmasını beklemiyordu.”

Bruins, Perşembe günü Winnipeg’de, Swayman’ın maç dışı kalmasının ardından Jets’i 3-0 yenerek sahadan ayrıldı, ancak ligin geri kalanı, özellikle zorlu Doğu Konferansı’nda, Boston’un da en iyi performansını sergileyeceğini umuyor. Erken ve ağırlıklı olarak 30’lu yaşlarının ortalarındaki oyunculara güveniyor. En iyi iki pivotları – en çok paten gerektiren pozisyon – Bergeron, 37 ve Krejci, 36. Onlar ve son derece yetenekli ve kavgacı forvet Brad Marchand. Mayıs’ta 35 yaşına girenler, 2011 şampiyonluk takımından geriye kalan tek oyuncular.

Marchand, “Zor durumlarda çok fazla deneyime sahip, pes etmeyen ve hiç değişmeyen birçok insanımız var” dedi. “Ligde çok fazla genç yetenek olduğunu biliyorum ve önemli olan da bu. Ama kazanan takımları görüyorsunuz, genellikle çok daha yaşlı oyunculara sahipler.

Bergeron ve Krejci, yazın başlarında Boston’a dönme konusunda kararsızdı. Krejci bir sezon oynamak için Çek Cumhuriyeti’ne evine gitmişti, ancak Bergeron aradı ve Krejci’yi ikisinin de oynadığı tek NHL takımında tekrar bir araya gelmeleri gerektiğine ikna etti.

Krejci, geçen hafta bir antrenman seansından sonra “Gerçekten heyecanlandım ve böyle birinin seni istemesi yardımcı oluyor,” dedi. “İnsanlar buna ‘son dans’ ya da her neyse dedi. Böyle bir şeye bulaşmak istemiyorum. Ama geri döndüğüm ve yaşadığımız sezonu yaşadığımız için mutluyum.”