Boru bükme tezgahı nedir ?

TasFirin

New member
Boru bA14kme tezgahA, A14retim sA14reAlerinde Aok Anemli bir yer tutan, A14retim yapan endA14strilerin gereksinimlerini karAAlamaya yardAmcA olan Azel bir makinedir. Bu makine, AeAitli malzemelerin kalAnlAAAna gAre ayarlanabilen bir Aember borusu bA14kme sistemidir. Bu sistem AoAu zaman otomatik olarak iAletilmektedir ve A14retim ortamAnda kullanAlan birAok malzemede Azel bA14kme iAlemleri yapmak iAin kullanAlAr.

Genel BakAA

Boru bA14kme tezgahA, A14retim sA14reAlerinde Azel bA14kme iAlemleri yapmak iAin kullanAlan, mekanik tasarAmlara sahip bir makinedir. Bununla birlikte, bu makine aynA zamanda iAlemleri AzelleAtirilmiA AAzA14mler sunmak A14zere tasarlanmAAtAr. Bu makineyi otomatik olarak AalAAtArmak iAin bir kontrol paneli, bir motor, bir akAm kontrolA14, bir kontrol sistemi, bir kontrol paneli veya bir kontrol sistemi gibi AeAitli parAalar kullanAlAr. Bu makineyi kullanArken, malzeme Azellikleri ve Azel AlAA14ler belirlenir.

Fonksiyonu

Boru bA14kme tezgahAnAn temel fonksiyonu, A14retim ortamAnda kullanAlan malzemelerin Azel bA14kme iAlemleri yapmaktAr. Bu makine, orta veya kalAn borularA, kAsmen yuvalanmAA veya bA14kA14lmA14A olarak kullanAlabilecek Aekilde bA14kme iAlemi yapmak iAin kullanAlan Aevresel bir sistemdir. Bu makinede, bA14kme iAlemi iAin cihaz kullanAlarak Azel malzeme AlAA14leri ve bA14kme aAAlarAnA belirlemek mA14mkA14ndA14r.

KullanAm AlanlarA

Boru bA14kme tezgahA, A14retim sA14reAleri iAin Aok Anemli bir makine olarak kabul edilmektedir. Bu makine, Azel tasarAmlara sahip A14rA14nlerin A14retiminde kullanAlan AoAu malzemede kullanAlAr. Boru bA14kme tezgahlarA, Aelik, alA14minyum, paslanmaz Aelik, bakAr, plastik, fiberglas, ahAap ve diAer AeAitli malzemelerde Azel bA14kme iAlemleri iAin kullanAlabilmektedir.

Boru bA14kme tezgahlarA, kalAnlAAAna gAre ayarlanabilen Aember borular A14zerinde Azel iAlemler yapmak iAin kullanAlan Azel makinelerdir.