Battlefield 2042 duyurusunun akabinde Battlefield 4 sunucuları doldu

XeaeX

New member
Yayıncılığını Electronic Arts’ın yaptığı, geliştiriciliğini ise DICE’ın yaptığı Battlefield serisinin yeni oyunu Battlefield 2042 geçtiğimiz haftalarda tanıtıldı. Tanıtılmasının akabinde da seri bir daha eski popülerliğine kavuştu.

Battlefield 4 Sunucuları Doldu

Neowin’in yaptığı habere bakılırsa Battlefield 2042 duyurusunun akabinde oyuncular serinin son çağdaş savaş oyunu Battlefield 4’e dönüş yaptı. Açıklamalara göre oyunun sucunuları doldu ve kısa vadeli birtakım aksaklıklar yaşandı. EA topluluk yöneticisi Straatford, “Hem Battlefield 2042’ye tıpkı vakitte Battlefield 4’e olan bu ilgi bizleri fazlaca şaşırttı. Bilhassa ABD’nin birtakım bölgelerinde bekleme müddetlerinin uzun olduğunu öğrendik. Oyunun sunucu kapasitesini vakit kaybetmeden arttırdık.” açıklamasında bulundu.

İlginizi Çekebilir Battlefield 2042’de oyuncu sayısını doldurmak için maçlara bot eklenecek Ayrıyeten Bkz. “Baldur’s Gate 3’ten üzücü haber: Tam sürüm bu yıl da çıkmayacak”

elbette bu doluluğun tek niçinii Battlefield 2042 değil. Amazon Prime Gaming‘in bu ay abonelerine fiyatsız Battlefield 4 dağıtması da bu bahiste büyük hisse sahibi olmuştur. Fakat asıl artışın duyurudan daha sonra olduğunu hatırlatmakta yarar var.

Battlefield 2042, 23 Ekim 2021’de PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series, Xbox One ve PC için çıkış yapacak. Battlefield 2042’den birinci imgeleri aşağıdaki galeride bulabilirsiniz.


 
Üst