Tablet alışverişinde nelere dikkat etmeliyiz: Fiyat- performansa âlâ bakın

TrueFate

New member
Tablet alışverişinde nelere dikkat etmeliyiz: Fiyat- performansa âlâ bakın Okullar açılırken ebeveynleri hazırlık telaşı aldı. Aileler, çocuklarının daha güzel eğitim alması ve teknolojiden geri kalmaması için tabletleri tercih ediyor. Rahat taşınması en dikkat çeken avantajı. Bu aygıtlarla pandemi periyodundaki online eğitimlerde tanışsak da artık ömrümüzün modülü. Eğitimdeki yararını bakılırsan ebeveynler, okul alışverişler listesine tabletleri de ekliyor. olağan olarak ki herkes kendi bütçesine nazaran bir tercih yapıyor. Biz de tablet ederken dikkat edilmesi gerekenleri ve 2 bin ila 6 bin lira içindeki kimi modelleri derledik.

SERVET HARCAMAYIN

Eğitim maksatlı teknoloji mamüllerinde fiyat ve performans münasebeti değerli. Yani en uygun fiyata en yeterli özelliklere sahip olanı seçmek bütçeye katkı sağlayacaktır. ‘Bunu nasıl anlarım’ diyenler için internette aygıtların fiyat performans bağlantısını puanlayan siteler mevcut. Yalnızca birkaç dakika ayırıp en yüksek oy alanlardan bir tercih yapabilirsiniz. Örneğin, oldukça.com onlarca siteden biri. Emsal biçimde toplumsal medya üzerinden eser tecrübelerini ve kıyaslama görüntülerini izleyebilir karar verebilirsiniz.

“10 YIL KULLANIRIM” BÖLÜMÜ BİTTİ

Bugün ortalama bir eser için 3 bin 500 ila 6 bin lirayı gözden çıkarmanız lazım. Öte yandan ‘bir kez alalım tam alalım 10 yıl kullanır’ periyodunun bittiğini de söylemek lazım. Zira günümüzde biroldukca teknoloji eseri; güncelleme, yazılım takviyesi ve yeni modeller derken uzun yıllar dayanamıyor. Bu niçinle, tablet alırken kısalan ortalama hayat mühletini dikkate alın. özetlemek gerekirsesı en güzeli olsun diye uçuk sayılar harcamayın. Düşük bütçeli tercihler için zincir marketler başta olmak üzere, 2 bin lira sınıfındaki modeller de bilhassa ilköğretim düzeyi için kâfi olacaktır.

UZAKTAN EĞİTİM İÇİN

Yüz yüze eğitime geçilse de özel okullar başta olmak üzere biroldukca kurum online dersleri sürdürüp ödevler veriyor. Haliyle tüm uygulamaları kaldıracak bir sürat ve belleğe dikkat etmelisiniz. Aygıtın boyutu ve ekran özellikleri değerli iken tahminen de öğrenciler için en hayati husus pil ömrü olacaktır. Ne kadar batarya mühleti olduğunu kesinlikle denetim etmelisiniz. Kitaplarla okul çantalarının tartısını düşününce tartıya kıymet verilmesini tavsiye ederiz.

Öne çıkan modeller

-Samsung Galaxy Tab A7:
eğitim hedefli sıkça tercih edilen bu model, 10.4 inç ve 2000*1200 çözünürlüğe sahip. 3 GB RAM’e tercih edilen modele göre 32 GB yahut 64 GB depolama alanı mevcut.

-Lenovo Tab P11 TB-J606F Tablet: 64 GB dahili depolama ve 11 inç ekran boyutu eserin hafıza dayanağı de var.

-Huawei Matepad T10: bütçeye uygun ve rahat taşınabilir ozellikli bu model 9.7 inç büyüklüğünde ekrana sahip. 1280* 800 piksel çözünürlük özelliğine sahip. Bu modelin ekranı, IPS LCD teknolojisini kullanıyor.

Bir öteki tercih sebebi ağırlık

Piyasada bin 500 TL altındaki ucuz diye alınan tabletlerin işlemcisi genelde 4 çekirdekli ve 1.6 Ghz üzere düşük özellikte. Bu niçinle oyun ve internet suratlarının sıkıntılı olduğunu belirtelim.

Ipad 9: 487 gram yükündeki eser öğrencilerin sıkça tercih ettiği bir model. Apple fiyatlarına nazaran uygun kalan Ipad 9, 6 çekirdekli işlemcinin 2 çekirdeği performans öbür 4 çekirdeği verimliliğe odaklanmış.

Microsoft Surface Pro 8: Tablet yarışında biraz geciken marka, performansı ile dikkat çekiyor. 13 inç boyutunda ekran yanında 2880 * 1920 piksel çözünürlüğe sahip.