Korkmaz Karaca’dan istifa daha sonrası birinci açıklama: Benim veremeyeceğim bir hesabım yok

TasFirin

New member
Korkmaz Karaca’dan istifa daha sonrası birinci açıklama: Benim veremeyeceğim bir hesabım yok Gazeteci Barış Yarkadaş, istifasının akabinde Karaca ile konuştuğunu belirtti. Yarkadaş, toplumsal medya hesabından görüşmenin ayrıntısını şöyleki deklare etti:

1- Cumhurbaşkanlığı İktisat Siyasetleri Heyeti Üyesi Korkmaz Karaca’yı istifa haberi daha sonrası aradım. Karaca, “İstifa hakkında Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Sn. İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu bilgilendirdim. Her ikisine de sonsuz teşekkür ederim” dedi.

2 -Korkmaz Karaca’ya Mine Sirenen’le ilgili argümanları da sordum. Karaca, “Görüşmediğimizi ve rastgele bir talebim olmadığını kendisi de söylemiş olduği biçimde lince uğruyorum. Sıhhatim bozuldu. Kimin elinde hangi bilgi evrak var ise savcılığa versin. Devletten ihale almadım” diye konuştu.

3- Karaca, son periyottaki savlar yüzünden çocuğunun fazlaca etkilendiğini ve bu yüzden özel bölümdeki işine döneceğini belirterek, “nazaranvimden istifa ettim lakin 2023 yolunda daima Sn. Cumhurbaşkanımızla birlikte yürümeye devam edeceğiz. Bu istifa hakkında argüman bulunanlara örnek olsun benim veremeyeceğim bir hesabım yok.

4 – Her gün birebir suçlamalarla uğraşmaktan yoruldum. İstifamı kabul eden Sn. Cumhurbaşkanımız ve Sn. İçişleri Bakanımıza şükranlarımı sunuyorum “ dedi. Karaca’nın aktardıkları özetle bunlar… Karaca, Erdoğan ve Soylu’ya yakın bir isimdi.