Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan reaksiyon: UEFA ve Formula 1 konusunda siyasi karar aldılar

TasFirin

New member
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan reaksiyon: UEFA ve Formula 1 konusunda siyasi karar aldılar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesinde düzenlenen “Kütüphane Söyleşileri” programında, Türkiye’nin farklı vilayetlerinden gençlerle bir ortaya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı konuşmada, “Kısmi kapanmayla tam kapanma içinde farkı fazlaca açık net gördük. Artık gaye 5 bine inmek, 5 bine indiğimiz andan itibaren çok daha rahatlayacağız.” dedi.

Akşener’in tabirleri ile ilgili, Erdoğan, “Filistin dendiği vakit benim ciğerlerim adeta sese gelir ve o, Filistin’in haritadaki yerini bilmeyecek kadar zavallıdır.” formunda konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şimdi utanmadan sıkılmadan kalkıp beni Netanyahu ile tıpkı kefeye koyacak kadar ahlaksızlaşan bizde siyasetçi var.” sözünü kullandı.

Erdoğan, “Benim İsrail’in Başbakanı ile Davos’ta bir maceram oldu. Davos’ta bu biçimdeki İsrail Başbakanına verdiğim karşılığı tüm dünya biliyor.” dedi.

“40 yıllık siyasi ömrü bunlarla uğraş ede ede geçmiş olan bir Erdoğan’a sen bunu söyleyemezsin, bu senin ne haddinedir ne de sana bu biçimde bir fırsatı kimse vermez.” diyen Erdoğan, “Netanyahu hiç bir vakit bizim dostumuz olmamıştır, olmayacaktır. Netanyahu’ya karşı bugüne kadar verdiğimiz çabayı bundan daha sonra da vererek yolumuza devam edeceğiz.” biçiminde konuştu.

“Kuzey Kıbrıs’tan gerekli bildirileri tüm dünyaya vereceğim”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İnşallah 20 Temmuz’da Kıbrıs’ta olacağım ve Kuzey Kıbrıs’tan gerekli bildirileri tüm dünyaya vereceğim.” dedi.

“Kuzey Kıbrıs’tan vereceğimiz bildiriler yalnızca adayı değil tüm dünyayı ilgilendiriyor. Bu kararlılığı, bu duruşunuzu ortaya koyamazsanız kimse sizi adam yerine koymaz.” tabirini kullanan Erdoğan, “KKTC’de iki havaalanı var, biri Ercan, biri daha evvel orada bulunan, SİHA’larımızın ve İHA’larımızın yer aldığı alan. Bölgede rastgele bir akında kuvvetli olmamız lazım.” halinde konuştu.

Erdoğan, “(Doğu Akdeniz’den) Artık hoş muştular de alıyoruz, bu muştularla birlikte yakında inşallah petrol, doğal gaz, bunların haberini alırsanız şaşmayın.” dedi.

“Yakında FETÖ kadrosundan da değerli bir ismi açıklayacağız, şu anda elimizde”

“Bugüne kadar hayli Sofi Nurettinler öldürdük ve bunlar hala devam ediyor, edecek. Gayemiz şu anda Kandil, Kandil’i de çökertmemiz lazım.” sözünü kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yakında FETÖ grubundan da değerli bir ismi açıklayacağız, şu anda elimizde. Kimi yakaladık, hesaba çektik, onun açıklamasını da yapacağız.” halinde konuştu.

Üniversitelerde yüz yüze eğitim

Üniversitelerde yüz yüze eğitimle ilgili Erdoğan, “Diyoruz ki üniversite öğrencilerimize aşılarını yapalım, aşılarını yaptıktan daha sonra aslına bakarsan yol açık.” sözünü kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Gerek UEFA gerek Formula 1 konusunda bana bakılırsa siyasi bir karar aldılar.” dedi.