Bakan Soylu: Mehmet Ağar’ın bir marinada nazaranv alması hakikat mu, ben olsam 48 saat ortasında bırakırım

TasFirin

New member
Bakan Soylu: Mehmet Ağar’ın bir marinada nazaranv alması hakikat mu, ben olsam 48 saat ortasında bırakırım Habertürk’te Açık ve Net Özel’e konuk olan Soylu, Kübra Par moderatörlüğünde; gazeteciler Merdan Yanardağ, İsmail Saymaz, Veyis Ateş ve Mehmet Akif Ersoy’un sorularını yanıtlıyor.

Soylu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:

-Bir organize kabahat şüphelisinin, suçlusunun, senelerca Türkiye’de her insanın bildiği, tanıdığı, hayatının nereden geldiği belirli olan bu ismin iftiraları, tezleri saçmadır. Bu savlarla muhatap değiliz, bunu gerçek bulmuyoruz. Birinci ve ikinci görüntüde dikkat ederseniz şahsımla alakalı hiç bir şey yok. Hepimiz eski Türkiye’yi biliyoruz. Bir meczubun her türlü sapkınlığın içerisinde olan kişinin söylemiş olduği ipe sapa gelmez kelamlar olarak görmedim. İstihbaratımızda binlerce elemanımız var. Terör örgütleriyle başka organize kabahat çeteleriyle nasıl çaba ettiğimizi biliyoruz. kimi vakit en büyük uyuşturucu kaçakçılığını onlar vasıtasıyla öğreniyoruz.

-Baktım ki, bir eleman bir spikerlik yapıyor. Bir sözcülük ortaya koyuyor. Savları ve iftiraları büsbütün boş olsa da devlete laf ediyor, Türkiye’ye güya kendi ismine vesayet ortaya koymaya çalışıyor güya, tırnak ortasında. Ve herkese ipiniz elimde diyor ve Türkiye’de bir sessizlik hakim. Sonuçta terörle çaba etmişiz, Türkiye’de hata çeteleriyle uğraş etmişiz darbe vurmuşuz. Uyuşturucu ile gayret ediyoruz, etmişiz. En değerli yakalamaları, operasyonlar yapmış sonuç elde etmişiz. FETÖ ile çaba ediyoruz. DEAŞ yanı başımızda. Türkiye bunlarla çaba ederken güya birileri Türkiye’nin sahayı temizlemesinden ya ürkerek ya da son kaleyi kaptırmamak için bir atağa gidiyorum.

-Yıl 2005. Ben Başbakan Yardımcısıyım. AK Parti Genel Lideri Ahmet Davutoğlu. Başbakan Davutoğlu. 7 Haziran seçimleri öncesi MYK toplantısında ‘Biz HDP ile anayasa yapabiliriz’ diye bir cümle çıktı ağzından. Hepimiz baktık. Seçim geçtikten daha sonra AK Parti çoğunluğu elde edemedi, tek başına iktidar kurabilme kabiliyeti oluşmadı. Ya CHP ile ya öbür siyasal partilerle biraraya gelecek. Bugünkü üzere hatırlıyorum. Birinci MKYK toplantısında bugün Deva Partisi’nin lideri Ali Babacan, “Bu işlere bakmamalıyız, şu anda ekonomiyi ayakta tutmalıyız” dedi.

-Dedim ki, “Bizim sorumluluğumuz bugün demokrasiyi ayakta tutmak ve hükümeti kimin kurabileceğine ilişkin gayretlerimizi gerçekleştirebilmek”. Bu seçim tamamlanmamıştır, kampanya devam etmektedir, dedim. Kasım’da da seçim oldu. Sayın Davutoğlu ve takımı CHP’yle AK Parti’nin iktidarı için canhıraş çaba verdiler. Bir kısım arkadaşlarımız bunun yanlışsız olmayacağını, Türk siyasetinin tabiatına muhalif olduğunu, Türkiye’yi öteki bir tarafa gerçek getirebileceğini ortaya koydu.

-Büyük bir uğraş başladı. Bir taraftan HDP ile anayasa yapabilme kabiliyeti ortaya koyan birisi. Sıkıntı Recep Tayyip Erdoğan. Onu külliyede enterne edip, hareketsiz biçimde bırakan, ABD’nin Avrupa üzerinden uyguladığı politikayı Türkiye’de hakim kılmak. Bunun yanlışsız olmadığını söylemiş olduk. Tartışmalar o kadar şiddetli oluyordu ki, bir orta sayın Davutoğlu’nun tam manasıyla istikrarı kayboldu, ‘Hepinizin odalarında neler konuştuğunu dinletiyorum ve biliyorum’ dedi. 7 Haziran 2015-1 Kasım 2015 içindeki süreci anlatıyorum.

-Ben partinin teşkilat lideriydim. ‘Hepinizin odalarında neler konuştuğunu tek tek biliyorum’ diyordu MYK üyelerine söylemiş oldu bunu. Koalisyon tartışmaları yaşandığı vakit içinder. ‘Hepinizin neler dediğinizi biliyorum’ dedi. Biz donduk, arkadaşlarımızla birbirimize baktık. Bunun Türkçe ne manaya geldiği apaçık ortada. sonrasındasında çeşitli dedikodular çıktı, fiziki takibin yapıldığı istikametinde lakin karineye ulaşamadık.

-Sayın Cumhurbaşkanımızla bugün üzere hatırlıyorum Külliye’de birlikte olduk. ‘CHP ile iktidar hazırlığı sözkonusu, genel gidişat bu’ dedim. ‘Sen ne düşünüyorsun’ dedi. Dedim ki, ‘Rahmetli Erbakan 1974’de yaptı üzerinden darbe geçti. Yarım yamalak da olsa Refahyol ‘a fakat geldi. 1994’de SHP ile birlikte yaptık, veladdalin amin! Türk siyasetinin tabiatına uygun bir tabiat değil. Vatandaş iki tarafı birbirini denetlesin diye, birbiriyle uzlaşsınlar diye değil, tam aksisi birbirini denetim etsinler diye 1800’lerin sonundan itibaren bir siyasal sistem kuruldu. Bunu getirip dışarıdan angaje edilmemiş. Doğal bir serüven bu. Bu serüven ne vakit bozulmuşsa badire meydana geldi. Sayın Cumhurbaşkanımıza ‘ben bunun yanlış olacağını düşünüyorum’ dedim. ‘Haklısın’ dedi.

-1 Kasım seçimlerinden daha sonra bu çaba devam etti. Ahmet Davutoğlu’nun tesirli olduğu think thang kuruluşlarından birisine bugün HDP’nin eş liderlerinden Mithat Sancar geldi. Bir şey söylemiş oldu orada. Özeti şu; Apo içeriden çıkacak. İki, Suriye’de, Kuzey Suriye’de bir devlet kurulacak, başına geçecek. Üçü, Türkiye’de özerk bir anayasa yapılacak, kendine ilişkin bir anayasa yapılacak. Ki biz bunu sonrasındasında CHP, GÜZEL Parti, HDP’nin kendi içerisinde o şeyi gördük. Üstten aşağıya bir kıymetlendirme yaptık.

-Sayın Cumhurbaşkanımızın külliyeye nasıl sıkıştırılmak istendiğini daima birlikte gördük. Sahiden bu sorunların hangi siyasal sonuçlar doğurduğunu da bütün Türkiye gördü. Ben teşkilat lideriydim. Sayın Davutoğlu ile çalıştım da. O periyot de fazlaca düzgün olmadığımız süreçler yaşadık. Biz 6-7 arkadaş biraraya geldik, ‘bu sıkıntı tehlikeyi bir noktaya gidiyor’ dedik. ‘Bunun geri dönüşü olmayacak’ dedik.

-CHP ile kurulacak koalisyon 1 Kasım’dan daha sonra butlan oldu. Bir Recep Tayyip Erdoğan varlığı var. Siyaset bilgisi var, Türkiye’de yaptıkları var. Bir de dışarının eliyle onun sıkıştırılmaya çalışıldığı bir müddetç var.

-Burada ortaya çıkan süreç tam manasıyla, biz arkadaşımızla çaba başlattık, 3-4 arkadaşımız ve bu biçimde da büyüklerimiz vardı. İsimlerini vermeyeyim. Sayın Davutoğlu’nun partinin içerisinde, partinin genel kuruluş kodlarını, yürüyüşünü, vizyonunu, sayın Cumhurbaşkanımızın vizyonuna uygun hareket etmediği kanaatini bir vesileyle gördük.

-Bir MKY öncesinde imzalar toplandı. Bunda benim de dahlim var. Arkadaşlarımızın da dahlim var. Ben burada olduğum için söylüyorum. Sonuç itibariyle HDP, Kuzey Suriye yahut Apo yahut öteki bir şey sıkıntısını kendi siyasal anlayışımızdan uzaklaştırmık olduk. Yıl 2015 ve 2016. daha sonra Binali Beyefendi genel lider oldu.

-Bugün bir Kuzey Suriye’de bir devlet kurulmaya çalışılıyor. Suriye’nin içerisinde ABD’nin üsleri 6’dan 14’e çıktı. 2020 ve 2021’de. Bir taraftan bütün bunlar sağlanırken Türkiye’ye karşı bir ekonomik akın var. Bunu daima berebar yaşadık. Türkiye dağılsın, ekonomik olarak küçülsün, hareket kabiliyeti olmasın. Bizim istediğimiz bir anayasası olsun. Türkiye, Suriye, Lübnan, Irak üzere ülkelerin pozisyonuna düşsün. 17-25, 6-7 Ekim, 15 Temmuz. Bütün süreçlerin içerisinde Türkiye bir operasyona tabi tutuluyor. Dikkat ederseniz Türkiye’nin faizi 4-4,5’tu. Bugün 20 düzeylerinde. Burada Türkiye’nin üzerine getirilmeye çalışılan tam da budur.

-Burada maksat Türkiye. Çok sıradan bir operasyon var; Türkiye’de bugün siyasal istikrarı nasıl sağlıyor? İçeride bir sorun gözükmüyor. Dün Cudi’de, Cudi Tenis Turnuvası yapıldı. Kimle sağlıyor? MHP ile Meclis’teki işbirliği ile. Tartışılmayacak siyasi üstünlük var. Başkanlık hükümet sistemi var. Siyasi istikrarsızlık yok. Pekala ne yapmak lazım? Terörden bir şey yapılıyor mu? Hepimiz terörü unuttuk. Sultanahmet, Dolmabahçe, Ankara akınları, Gaziantep’e kadar DEAŞ, PKK her şey. Her gün bir bombanın patladığı, İstanbul’da kapanmayı göze alan alışveriş merkezleri vardı.

-Burada öznelikle benim alakam yok. Ben olayın büsbütün fotoğrafını görüp, eski Türkiye’nin sol kalıntılarını süpürmeye geldiği andan itibaren birileri devreye girdiler. Özel Harp ne vakit kuruldu? Parasını kim verdi? Bunu merhum Ecevit söylemiş oldu. 6-7 Eylül olaylarını kontrgerilla örgütledi. Paşa kitapta ‘biz yaptık’ diyor. Sabri Yirmibeşoğlu. Bugünün işi mi? Erhan Tuncel ile Sedat Peker’i kim ortak yapar? Bu sorunun karşılığını bana verir. Erhan Tuncel kim? Sedat Peker’e Erhan Tuncel’i kim emanet eder?

-Bireylerden değil bir sistemden bahsediyorum. Erhan Tuncel senelerdan beri bu ülkenin en değerli sorunlarından birisi olan Hrant Dink cinayetinin azmettiricisi gözükmüyor mu? Hangi anlayış emanet eder? Bu kadar cürümün içerisinde olan bir kişi tecavüz etmiş bir kıza. Karakola gidiyor, emniyette teşhis ediyor ‘budur’ diyor. Belge orada kapanıyor. Benim argümanım yok, evrak var. Ben bir argümanın sahibi değilim. Tecavüzden dolayı karakola gdolayılüyor. Sonuç itibariyle orada herşey kapanıyor. Oradaki iki kişi, ‘Biz Bilecik’ten aldık’ diyor. Neyi alıyor? Silah ruhsatlarını. ‘Bilecik’e hiç gitmedik’ diyor. Bilecik’te kim var? Veli Küçük var. Hakikat mu? Sorunun hangi iklimde oluştuğunu tabir etmek için anlatıyorum bunu.

-Genellemek fazlaca yanlış bir şey olur. AK Parti siyasi hayatı içerisinde 2002’ye kadar şayet var ise, 2002’deki notları fazlaca açık bir biçimde gösterebilirse arkadaşlar. bu biçimdeın manşetlerinde ‘Türkiye’yi mafya teslim aldı’ başlığı var. Türkiye mafyaya teslim oldu. Ben AK Parti’de değilim o devir. AK Parti’nin birinci sıkıntısı budur. Avukatlar, iş adamları ve Türkiye’deki herkes bilir. AK Parti Türkiye’de birinci sefer ekonomiyi sıçratmadı, mafyayı bitirdi.

-Özne seçilmemin niçini şu; bir, ben hükümetin bir üyesiyim. AK Parti’nin yöneticiliğini de yaptım. Yalın kılıç uğraşımıza devam ediyoruz. Terörle çabamıza devam ediyoruz. Türkiye’de 15 Temmuz civarında 5550 kişi terör örgütüne katılıyordu. Şu anda, 12 kişi, üçü yahut dördü yurt haricinde. Bu katılmıyor demektir. Türkiye’de organize cürüm örgütleri açısından, ben Ankara’dan geliyorum, İzmirliler söylesinler, 355 kabahat şebekesini çökerttik, 393 uyuşturucu çetesi çökerttik. Şayet siz buna palavra derseniz ben herşeyi kabul edeceğim. Okulların önünde uyuşturucu çeteleri çocuklarımıza uyuşturucu satıyorlardı. Banzai içen çocuklar zombi üzere her tarafta duruyorladı. Bana İstanbul’da üç örneği göstersinler, Ankara’da göstersinler. AK Parti iktidarı dedi ki, ‘Bunu yapmakla sen mükellefsin’ . Ortaya konulan iradeyle bunu sağladık. Bu bir muvaffakiyet mı? Bana nazaran muvaffakiyet. Bu topyekün bir muvaffakiyet. Yalnızca benim muvaffakiyetim değil. Bir de FETÖ ile gayret yapıyoruz. Bizim üzerimizde FETÖ ile ilgili az gidiyorlardan tam aksisi sert gidiyor diye eleştirenler var mı, yok mu? Her gün bir DEAŞ operasyonu yapılıyor mu? Türkiye’nin ortasında istikrarsızlık sağlayamayacaklarsa, hükümetin uyguladığı siyasetler ve bununla birlikte İçişleri Bakanlığı’nın müktesebatı. Benim İçişleri Bakanlığımı teslim aldığında 6500-7000 kişi kalmıştı. Kaymakamların üçte biri gitmişti. FETÖ’den dolayı gitmişti. hiç bir mazeret ortaya koymadan Türkiye’de operasyonları yürüten, çocukları rahat rahat sokağa çıkartan bir anlayış. Ben açık söyleyeyim, bu operasyonun Türkiye’nin üzerine gelen operasyon olarak gördüm, bizim de kendimizi söz edeceğimizi anladım ve ortaya çıktım.

-Gerek organize cürüm örgütlerinin mensupları, önderleri, gerekse bu konularda iktidarı ve siyaseti istismar etmek isteyenler yanaşırlar, kendi meşguliyet alanlarını, sivil toplum örgütlerini, iş alemini oluşturmaya çalışırlar. Hedefleri nedir? Sedat Peker’in müdafaaya mı gereksinimi var? Gayesi ne? Tam da bahsetmiş olduğumiz. ‘Ben akademisyenleri kan banyosunda yıkayacağım’. Adam benim herşeyime küfrediyor, takipsizlikle övünüyor. Hangi partiyse, yalnızca AK Parti ile bağı yok ki. CHP’li Gürsel Tekin’in attığı tweeti sen de biliyorsun, ben de biliyorum. Bütün bunların tamamı organize hata mensuplarının birtakım lokal zafiyetlerden istifade ederek meşruiyet sağlamalarıdır.

-16 Ocak 2015. DHKP/C’nin Sedat Peker’e, ilgili bireye tehdit. 26 Ocak 2015 ‘ben müdafaa istemiyorum’, ondan sonrasında ‘ben istiyorum’ diyor. tekrar komite toplanıyor, istihbarat ve terör biraraya geliyor ve kendisine muhafaza veriliyor. İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok, Terörden sorumlu da zannediyorum Mustafa Çalışkan. Artık şu adam, Nurettin Demir. Biz nelerle uğraşıyoruz. Nurettin Demir Kadıköy eski ilçe emniyet müdürü. Kardeşi Nurten Demir, 1992’de DHKP/C’den öldürdü, öteki kardeşi DHKP/C ile iltisaklı. Sanal tehditle, kurgu bir tehditle, ben İçişleri Bakanıyım. İstanbul’da her periyot kimlere müdafaa verildiğini bilemeyebilirim. Yakın müdafaa, tehditlere yönelik muhafazalar, vilayet emniyet tehditleri belirler. Bu riskli bir iştir. Benim dönemimde muhafaza 5 bine düştü. Bunun yüzde 40’ı da hakim ve savcılardır.

-Nurettin Demir 93-99 DHKP/C. 2015’de Kadıköy İlçe Emniyet müdürü kardeşinden kalan DHKP/C mirasıyla kurgu üretir. Silsile-i meratip bu biçimde başlamış. Bu kişi FETÖ’den ceza yemiş. Kadıköy’de herkes bilir ki bir kişi bunun aleyhinde bir şey söylesin. Ben bundan evvelki Kadıköy İlçe Emniyet Müdürünü nazaranvden aldım. Sorumluluk bana mı ilişkin? Hayır. Benim telefonum 27 yıldır tıpkı. Bataklık Operasyonu’nun birinci ihbarı şahsıma geldi. İstihbarat, terördeki arkadaşlar bilir ki, benim ihbar sinirim geniştir. Operasyon yanlışsız çıktı ve Bataklık Operasyonu başladı.

-Sultanbeyli Emniyet Müdürü’nün Nejad Daş’la bir arada para taşıma işi bana geldi. Burada Nurettin Demir geçersiz ihbar gönderiyor. Tıpkı geçersiz ihbar kiminle oldu? CHP Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu’nun muhafazalarını aldım. Tehdit yoktu. Sizin tehdidiniz yok. Rastgele bir rapor yok, müdafaanız olması gerekir mi? Hayır. daha sonra ne oldu? örneğin Kaftancıoğlu’na tehdit nereden gelebilir?

-Bunu takip eden, gaye gösterildiği vakit hususa müdahale eden devletin kurumları var. Kaftancıoğlu’nun müdafaasını aldım, 15 gün daha sonra Kaftancıoğlu DHKP/C tehdit etti. Niçin tehdit etsin? Bir kesim oluşmuş. 2017’de Özgür Taşdemir. Bütün sistematiği, iki yerde kumarhanesi var. Bu kumarhaneler sebebiyle, DHKP/C baskını sebebiyle, bu tehdidi yenilediler. DHKP/C’nin kurgu tehdidi üzerine bir tehdit daha yenilediler. Ben bunu 2018’in ortalarında öğrendim. Sedat Peker’in polis muhafazası olduğunu öğrendim. Canan Kaftancıoğlu’nun da müdafaası olduğunu bilmiyorum. Fakat şunu söyleyeyim; Pervin Buldan’a müdafaayı ben verdim. O günün eş lideri Sezai Temelli, ona da müdafaayı ben verdim.

-Öğrendiğimde ne oldu? Başında ben bu muhafazayı verir miydim? Vermezdim. Öğrendiğimde 2018’in ortalarından daha sonra İstihbarat Lideri ‘Bir operasyondayız, biraz sabredin’ dedi. ‘Biz bunları dinliyoruz, bir iş üstündeler, ne olursunuz sabredin’ dedi. Sonuç itibariyle biraz sabrettik, daha sonra da aldık onları. Özel muhafazalarda yurt dışına gidildiğinde devlet sağlar. Bu tip yakın muhafazalarda yurt dışına gidildiğinde kendisi müsaade alır masraf. Müdafaa yurt dışına çıkmak üzere kendi vilayetinden müsaade alır. Diyanet İşleri Lideri yurtdışına gidiyorsa devlet tarafınca karşılanan bir işle bir arada sarfiyat.

-Bizim arkadaşlarımız ‘biraz daha bunun takip edilmesi gerekir, alırsak öteki bir şey anlaşılır’ dedi. Orada yalnızca muhafaza üzerinden bir takip. bununla birlikte şayet biz buna durum değişikliği sözkonusu edersek öbür bir şey düşünülmeye başlar.

-Bu hususla ilgili soruşturma açtık, Mülkiye Teftiş Konseyi Lider Yardımcılığımızın başkanlığında. Emniyet Teftiş Lider Yardımcımızla. Bu müdafaa işinde eksik, aksak nedir bunların tamamına bakacak. Burada kimin bir istismarı, imtiyazı var ise, kurgusu var ise hesabı sorulacak.

-Bu mevzuyla ilgili rastgele bilgim yok. Ben her kriminal olayı biliyor değilim. Kaçmam da, söylerim. Organize kabahat örgütü mensupları her yere sızıp yahut hırsızlar. Benim adımı kullanan en az 30 kişi mahpusa girdi. Gerçekten bir kısmı geçmişte tanıyor. Kimiyle siyasette, kimiyle öteki bir yoldan. Rize’de çay kaçakçılığından dolayı adam öldürüyor. Öldüren bunlar. Mahkeme toplanıyor. Olay ortadan kalkıyor. 1998-2000. Problemin nasıl devletin içine sirayet ettiğine anlatmak için söz etmeye çalışıyorum. Ben bu ülkenin evladıyım. Bugün İçişleri Bakanıyım, yarın değilim. Ben bunları söz etmezsem sorumlu hissederim kendimi.

-AK Parti örgütleriyle Sedat Peker içinde bir alaka var demeyi kabul etmem. Bir organize hata örgütü başkanının ipe sapa gelmez savları kabul edersek İçişleri Bakanı’nı da yargılarız.

(Peker’in kardeşi) Ruhsatsız silah niçiniyle alındı, tam da Kutlu Adalı cinayeti niçiniyle alınmalı. Ben niçin tezleri ciddiye almayayım? Peker’in kardeşi silah sebebiyle alındı ancak Kutlu Adalı sebebiyle alınmalıydı. KOM’a yalnızca bu yüzden yazı yazdırdım bugün. İçişleri Bakanı olarak benim bakılırsavim önleyiciliktir. Sıkıntıyı gördüğüm an probleme müdahale etmektir nazaranvim.

“En ufak bir şey var ise, şayet açık duruyorsa bu bizim namus problemimizdir. Kıbrıs ortasında kim yaptıysa bedelini ödemekle mükelleftir. Bizim devrimizde bir Hablemitoğlu, onun haricinde bir tane faili meçhul cinayet var mı? Biz terörle uğraş ediyoruz değil mi? 4,5 yıldır bakanlık yapıyorum ben, iç güvenlikle ilgili terörle gayret sıkıntısı kime ilişkin? Ne olursunuz söyleyin, şayet bu biçimde bir şey var ise, bakın ben boş kağıda imza atmaya hazırım, terörle uğraşta bu muvaffakiyetin altında gayri hukuksal, beyaz toros, faili meçhul cinayetler var ise, getirin boş kağıtlar getirin istifa edeyim.

“Ben Milletlerarası Af Örgütü’nün muhatabıyız. Biz acayip de çabalar yaptık. Bilhassa FETÖ’nün, salonda şey yapılan fotoğrafları vardı ya, bu insanlığa karşıttır falan. Burada biz bu Af Örgütü’yle ilgili her seferinde karşı karşıya geliriz. Her seferinde onlar Türkiye’de gideceği yerleri söylerler. Göndeririz, her yeri ziyaret ederler. 4,5 yıldır azap ile ilgili en ufak bir şey önümüze koymadılar. Sistematik azap ile ilgili önümüze bir şey koymadılar. İnsan hakları derneklerinin hepsi siyasal gözlükle bakarlar. Türkiye’de azapla ilgili tespit yok. Makus muameyle ilgili tespit vardı. O da nerede biliyor musun? Uyuşturucu satıcılarından. Uyuşturucu satıcısına makûs muamele yapıyorsun diyor.

“Sayın Ağar problemine gelelim. Sayın Çiller’in aslında desteklediğini söylemiş olduği ilçe liderine karşı kongreyle kazandım. 32 mahalle kongresinin 31’ine girdim, 1’ini kaybettim, 1’inde arbede çıktı, başka 30’unu kazandık. İlçe lideri seçildik. Sayın Ağar da zannediyorum milletvekiliydi. Sayın Çiller ile Ağar’ın karşı karşıya kaldığı konum şimdi o devirde başladı. Akşener’e yalnızca şunu söylüyorum, benimle ilgili geçmişimi ve tarihimi biliyor, bir tek karanlık, mafya, bir tek şey söylesin, bir tek, hayatımdan vazgeçerim. Her gün için geçerli. Benim bir tek gayri yasal bir işle münasebetim olduğunu bırakın ispat etmeyi, ortaya koysunlar, ben hayatımdan vazgeçerim.

“Biz İlhan Kesici’yle bir arada Mehmet Ağar’a karşı bir durum aldık, bunu herkes biliyor. Salona bir sürü insan girdik, çıkarken iki kişi çıktık. Genel olarak herkes bizi bıraktı. Seçim öncesi Sayın Çiller’le karşı karşıya kalmama karşın, Sayın Çiller’i o periyotta de terk etmedim, salona birkaç arkadaşımız soktuk ve çıkardık. 2002’den 2007’ye kadar Sayın Ağar’a ben muhalefet ettim. Nevzat Beyefendi artık milletvekili. Ben bir devlet bürokratının, bir sivil siyasi partide etkin bir konumda yer almasına siyasi olarak karşıyım. Ben sivil siyasetin tarafındayım. Bu çabayı bunun için gerçekleştirdik. Ahmet Davutoğlu’nun bir devlet bürokratını istifa ettirip ben milletvekili yapacağım dediğinde de karşıydım. Korkut Eken üzere tiplerin geçmiş yaptıkları bakılırsavlerden dolayı, Mehmet Eymür üzere tiplerin bugün Türkiye’de kelam söyleyebiliyor olmalarının devlet adabıyla uyuşmadığına inanan insanlardan bir tanesiyim. İçişleri Bakanlığı’nı yaptım, bitti, bu benimle mezara kadar gidecek bir hadisedir. Ben hukukun haricinde bir iş yaptıysam, devletin yapması gereken peşime takılmaktır. Eski ağabeylerimizin bizi bir şeyin önüne atıp savcıların vazifeye gelmesi lazım demelerini kabul etmiyorum.

“Sayın Ağar’ın bir marinada misyon alması gerçek mu, ben olsam 48 saat ortasında bırakırım.

“2018 ve 2019’da bizim yakaladığımız milletlerarası organize kabahat şebekesi başkanları var. Birisi Jovan Vukotic. Balkanların en büyük hata örgütü başkanı bu. Antalya’da yakaladık, ilgili ülke geldi, emniyet bakan yardımcısıyla gönderdik, başına çuval geçirmek zorunda kaldık. Ötekisi Az Salifov, Azerbaycanlı, Rusya’da 20 yıl mahpus yapmış, Türkiye’yi kendine mesken edinmek istiyor. Bu bireyle ilgili takibi ortaya koyduk, yakaladık, mahkemeye çıkardık. Mahkeme dedi ki cezasını yattı, geri gönderme merkezine aldık, avukatı gitti 2 saatte çıkaracaksınız ve yurt dışına göndermeyeceksiniz diye… Mahkemenin o sonucunı uygularmış üzere yaptım, göç yönetiminden çıkardım, tekrar göç yönetimine aldım. 2-2,5 ay daha sonra Azerbaycan’a geri verdik. Takip ettik gelecek diye, daha sonrasında her tarafında takip ettik, Yunanistan pasaportuyla Kıbrıs’a, oradan Antalya’ya, orada öldürüldü.

“Ben bir kez siyasetçi dedim, partisini söylemedim. İçişleri Bakanı’yım, bunun biraz daha ötesi daha var, ben işin bir kesimini söylüyorum. Yargı beni çağıracak, ben şunları söyleyeceğim: Bu cürüm örgütü başkanı evrakını Bursa’daki şu olayda siz hazırladınız, bunun 9+9 18 kişinin 9’u tutuklandı. Tutuklandıktan daha sonra bu hata örgütünün bu belgesi neden ayrıldı ve siz neden yakalama çıkarmadınız. Gittikten 3 gün daha sonra hata örgütü elebaşısı, emniyetten evrak fezlekeyle birlikte adliyeye gitti, adliyeden 3 gün daha sonra yurt dışına çıktı. O tarihten, bundan 3 ay öncesine kadar, İstanbul Emniyet Müdürü bana sorduğunda gereğini yerine getireceğiz dedim. O tarihten daha sonra süreç neden yapılmadı? Bunun sorumlusu ben değilim. Ben yalnızca bu problemin nasıl olduğunun türel izahatını isteyeceğim. Ben kimsenin dikkatsizliğidir demiyorum. Bu evrakın, İstanbul belgesiyle ilgili en ufak bir bilgim yok, tam da bu bir operasyon. Siz bir sapkının kelamını, Süleyman Soylu benim dönüş biletim diyorsunuz, bunu ortaya çıkaracak bir tane karine Allah aşkına, bu biçimde bir şey yok. Haydi Özışık’ı 30 yıldır tanırım, çıksın söylesin. Bir insanın işsiz kalması makûs bir şey, danışman olarak aldım, yeterli de iş yaptı. İnternethaber’in kurulmasında da benim tesirim oldu, yardım ettim. Takviye ettiğim beşerden bir şey isteyen namussuzdur, namerttir. Yardım ettiğim, takviye olduğum insanlardan bir şey istemiş değilim.

“13’ünde birinci yahut ikinci görüntüsünde Haydi Özışık’la ilgili kelam söylemiş olduği andan itibaren kimyam alt üst oldu. bu biçimde bir münasebet kurabildiğini… 6 ay evvel beni aramış, bu adam benimle YouTube programı yapmak istiyor. Zinhar dedim, bu katiyen yanlış, işine bak dedim. Şunu buradan söyleyeceğim. Haydi Özışık’a telefon açtım, memleketi de sattın bizi de sattın dedim. Mübariz Mansimov’la ilgili haber yapmış, aradım telefonla, yanlış işler yapıyorsun, yanlış adımlar atıyorsun, hükümeti suçluyorsun, bunlar sana yakışmaz. Ben bu biçimde söyleyince bana attığı ileti şu, “seni Sedat Peker’e sattım o denli mi? Ben dostlarımı satmam. Seninle ilgili bin tane iftira atan adama benimle ilgili kısmına inandın ve beni sattın dedin. Ben bu adamla ilgili seninle hiç konuşmadığım biçimde seni satmış oldum o denli mi?” Bir genç kıza tecavüz eden adamın önünü nasıl açabilirim ya?

“Kırmızı bültenle ilgili şikayet ettik. Thodex’le ilgili 2,5 saatte çıkardık biliyorsunuz. Peker’le ilgili müracaat ettik, difizyon denilen bir kısma aldılar, FETÖ’cülere de bu biçimde yaparlar. Biz FETÖ’cüleri kırmızı bültenle arayamıyoruz. İlgisizdir deyip geçiyor.

“Bu sıkıntıların birinci başlarında Sayın Cumhurbaşkanımızla bir kıymetlendirme yaptık. Beni yalnız bıraktıklarını muhakkak düşünmüyorum. Sayın Cumhurbaşkanım benim başkanımdır, bizim nasıl bir misyon yaptığımızı, AK Parti’nin Türkiye’de nasıl bir yer oluşturduğunu, neyi temsil ettiğini bütün bilen millet, bunun nasıl bir operasyon olduğunu, ne bahiste neyin murat edildiğini en güzel biçimde bilmektedir. Sayın Cumhurbaşkanımız aslına bakarsanız açıklama yaptı, hayli da net söylemiş oldu.

“(Taha Ün’e) Eşi ve kendisinin yaptığı servisler ahlaklı servisler mi? Ruhsar Pekcan hakkında eşinin yaptığı ahlaklı mıdır, değil midir? (İsmail Saymaz’a) Sendilk evvel o haber Sözcü’den Serpil Yılmaz’ın haberi. Sayın Cumhurbaşkanımız bir düğüne gitmiş, ben o düğünde değilim. Ben de olabilirim o düğünde. Ben bu adamla ömrümün hiç bir yerinde bir ortaya gelmedim. Uzaktan bir cenazede gördüm, nahoş bir biçimde gördüm, koskoca otomobiller, 50-60 tane adam. Aman Allah’ım bu nasıl bir şey dedim. Onun haricinde hayatım boyunca hiç bir hadisatım kelam konusu değildir.

“Türkiye Cumhuriyeti devleti kuvvetli bir devlettir. Bunu bu biçimde bir klişe cümle olarak söylüyor değilim. Bütün dünya üzerimize gelirken Doğu Akdeniz’de biz varız, Libya’da biz varız. Karabağ’da, Suriye’de, Kuzey Irak’ta biz varız. Bunların hepsi Türkiye’nin düşünde görüp inanmayacağı adımlardır. 15 Temmuz’da Amerika’nın bize yaptıklarına karşın attığımız adımlardır.

“Bu kabahat örgütü başkanı Türkiye Cumhuriyeti devletinden özür dileyeceke, adalete teslim olacak, kuzu kuzu cezaevine girecek, cezasını çekecek. Çıktığında etrafındaki şebeleklerle irtibat kurmayacak. Cezasını çekecek, bu bedeli ödeyecek. Bir taraftan Fethullah Gülen’e methiyeler dizeceksin… Bu yakayı kurtaramayacak. ByLock konuşmalarında nelerin geçtiğini, onun için nelerin tabir edildiğini tek tek biliyoruz. Bir palavra makinesiyle karşı karşıyayız. Ben 24 FG 0202’yi kiraladım diyor. Bu otomobil kiralık değil, palavra söylüyor. Eşi Özge Peker’in üzerine. Özge Peker bütün mali cürüm hareketlerini gerçekleştiren öge. Herkese bir çağrım var, bu hata örgütüyle ilgide bulunan herkes bunun bedelini ödeyecektir. Kimse bunun aykırısında bir şey düşünmesin. Hukuk mu, demokrasi mi üstün, yoksa senelerdan beri Türkiye’yi derin bir yapıya teslim etmeyi odaklamış dış güçler, yani Amerika dahil olmak üzere, onlar mı üstün bunu goreceğiz.

“Sürdürülebilir dezenformasyon. BBC Türkçe, dezenformasyon kanalıdır ya. Ben Çalışma Bakanlığı yaptım, oradan beri takip ediyorum. Hem ekonomik, hem siyasi. Geçmişten gelen bir müktesebat var. Kimin Türkiye’ye operasyon çektiğini daima birlikte biliyoruz.

“Almanya’da, Almanyanın derin devleti kuvvetlidür, dünyanın en derin devleti kuvvetli olan yeri. Türkiye uyuşturucu ticaretinden suçlandı. Biz artık neyle suçlanıyoruz? Bunun bir operasyon olduğunu biliyorum, bunun yalnızca ucuz bir eleman tarafınca gerçekleştirildiğinin, bunun sistematik bir biçimde sürdürülebilir olduğunu görüyorum. Kendimi niçin yalnız hissedeyim. Organize kabahat örgütleriyle gayret kimin işi? Mutlaka yalnız değilim, hiç bir biçimde. Yalnız olup olmadığımı görürsünüz.

“(Ayda 10 bin dolar alan siyasetçi) Bunu savcıya gideceğim ve söyleyeceğim. Siyasetçi.

“Operasyon yalnızca dışarıda değil, hem de içeride yürütülüyor. nazaranve geldiğin vakit her şeyin sahibi sen değilsin ki. Adam bakanlığa geliyor, sorununu anlamadan gidiyor. Kirli bilgi rotasını görüyor musunuz? FETÖ’cüler bir tarafta, milyonlarca tweet atıyorlar, YouTube kanallarında konuşuyorlar. Kolombiya sorununu bir yıl evvel söylemiş olduler. Türkiye’ye haksızlık yaptırmam. Bir eleman var kim? Ali Tarakçı. Gazeteci. daha sonra Esenyurt, Büyükçekmece, o yörelerde bulunan bir gazeteci. Temel iş şu, bu da benim isyanımdır. 25.09.2017. Süleyman Soylu’nun oğlunun aracı niye durduruldu diyor.

“‘Birkaç gün evvel, İstanbul’da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun oğlu yanında müdafaaları olduğu biçimde, yunuslar tarafınca durdurulur. Ve tam yarım saat arabası aranır. Bakan Soylu devreye girmesine karşın arama devam eder. İstanbul Emniyet Müdürü, Bakan Soylu’nun telefonlarına çıkmaz. Ve bu aramanın kokuları yakında ortaya çıkar. Bekleyin, 2017 yılının sonuna kadar epey şeye şahitlik edeceğiz.’

“Başınıza bir iftira gelirse ne yapacaksınız? Oğlumun arabası durdurulmadı. Burada çocuklarımızı hadım ettik, aman bir şeye karışmayın, bir şeyin ortasında bulunmayın, dikkat edin, işinizi yapın. Bize bu gurur kâfi, aç kalmayız, açıkta kalmayız. Bunun için kimse çıkıp da, bu biçimde bir şey ayıptır, iftiradır demedi. Benim oğlumun otomobilinde eroin, para, bilmem ne yakalandı, ben de müdahale edememişim diye.

“Osman ve Hızır Kaptan. Ben meskene gittim, dedi ki muhafaza daire lideri, Hızır Kaptan’la Osman Kaptan’ın annesi kalp krizi geçirdi, orada geliyorlar. Gelirken bir ormanla ilgil mahkemesi varmış, mahkeme sebebiyle polis durdurmuş, annesinin durumu ağır, ilgilen arkadaşlarla bir konuşabilirsen… Benim bildiğim bu kadar. Dedi ki, birisi geldi, Silivri Emniyet Müdürü intihar etti dedi. İstanbul Emniyet Müdürü’nü aradı, niçin intihar etti diye, kem-küm, daha sonra muhafaza daire lideri geldi. 2-3 dakikalık bir görüşme yaptım dedi. Annesi de orada öldü. Emniyet Müdürü, 2-3 dakikalık konuşmalarda ne söylenebilir ya? Söylenecek ‘birisi var bakar mısını’. Bunu dönüp Silivri Emniyet Müdürü’nde Süleyman Soylu baskı yaptı… Bunun için şu an kanun çıkıyor. Kolluğa verelim bu bakılırsavi dediler. İntiharın niçinini bilmiyoruz, bu olay hala bitmedi biliyorsunuz. Ben bu biçimde bir şeyi… Bir insanlara can veriyoruz ya. Operasyon şu biçimde operasyon, Cumhuriyet gazetesinde benim altımdaki biri şunu söyler mi, ‘Biz bu mevzuda Sayın bakanla başka taraflardayız’. Bana birisi bunu izah edebilir mi? Yaptığım işle ilgili ne sorarsanız sorun karşılık veremeyeceğim bir şey yoktur.

“Ben Türkiye’de en epeyce istifası istenen adamlardan biriyim. Parlamenter sistemde de hakkında en hayli gensoru verilen adamım. Ne olursunuz, elinizi vicdanınıza koyun, bir meczup bir kuyuya taş atmış, diyorsunuz ki İçişleri Bakanı’nı çıkaralım. Çıkar yalnızca onu değil, şunu da şunu da diyebilir. Çıkar 5 milyon dolar para gönderdim diyebilir. Kim var ömrümün bir noktasında benim?

“CHP ben bu biçimde bir adım atınca bu yetmez diyor. Mehmet Ağar neyle istifa etti. Susurluk. Bugün ne var? Bir meczup… Ben savcılığa başvurdum mu? İki farklı unsur var, bir tezlerin araştırılmasını istiyorum, tezlerde tek ben miyim? Tek ben değilsem, bir sürü insan var değil mi? Haydi Özışık var, Süleyman Özışık var, biroldukca isim söyleniyor değil mi? Hepsini çağıracaklar, sorgulayacaklar. Ben de gideceğim. Ben de anlatacağım. İftiralara karşı… İkinci bir şey var, diyorsun ki size bağlı kolluk. Kolluk adliyeye geçtikten daha sonra bana bağlı bir kolluk haline gelmiyor beyefendi, isimli kolluk oluyor.

“Geçen seferki sıkıntım bambaşka bir sıkıntıdır. Geçen seferki problemim toplum sıhhatiyle ilgili. Ben açıyorum esasen yargının önünü. Yargının önünü açmışım. Tezler araştırılır, bir noktaya gelinir. bu biçimde ben kimselerle çaba etmeyeyim arkadaş, Murat Karayılan bana diyor ki bu adam bizi tahriş ediyor. PKK’nın üst seviye yöneticileri diyor ki Türkiye’nin erken seçime gitmesi lazım. Diyorlar ki bitiyoruz, nefes almamız lazım. Bir taraftan PKK, bir taraftan FETÖ… Benim istifa edebileceğim tek bir destek, bir şey bulsanız… Sizle de ilgili tezler var. Bu size işinizi gerçek argümanlar olsa, inansanız, mesleğinizi yapar mısınız? Ben organize hata çeteleriyle çaba edeceğim, onlardan biri diyecek ki şöyleki şu biçimde bir şeyi var, dönüş biletim… Reşat Hacı Fazlıoğlu’nu tanırım, niçin tanımam. Ben akrabası olduğunu düşünmüyorum. Bunlar herkesi kendi yakını, akrabası… Burada herkes birbirini tanır. Tanıyıp tanımamak değerli değil, girdiğin ilgi kıymetli. Bir tek kişi benim organize kabahat örgütleriyle yahut yer altı örgütleriyle bir tek münasebetimi ortaya koysun ya…

“(Erkam Yıldırım iddiaları) Bu ateşi yakmayın ya. Yapmayın, rica ediyorum. Milyonlarca insan çocuk pornosu da izliyor, Allah’ınızı severseniz yapmayın. Milyonlarca insan sapık işler de izliyor. Biz aklı başında insanlarız. Dünyanın en iğrenç palavralarını ortaya koyup, bunu siyasetin ana materyali haline getirip, bir tarafına koymak ve bu görüntüleri izletmek, temel itibariyle bir operasyondur. Düzelttiğim şu, o denli işler var ki dünyada, hepimizin iğrendiği, sonuç itibariyle bunu insanların zafiyetlerini kullanarak ortaya koydukları işler de var. Adamın birisinin palavraları üzerinden bir devleti bir noktaya getirebilmenin yanlışsız olmadığını düşünüyorum.

“10 Haziran’da Kolombiya’da tweet atıldı. Dediler ki Mersin Limanı’na gitmekte olan bir şeyi yakaladık. Biz ne yapmışız, pandemi var, arkadaşlarım bu biçimde bir şey var dediler. Hepimiz, bununla ilgili irtibat kurmak üzere, evrakları burada, adamlara lakin 25’ine ulaşabildik. Dedik ki bu nedir yani. Görüntü konferansta dediler ki bu Balkan kümesinin işidir. Balkan dedikleri andan itibaren Balkanlar’da kim var… 1,5 ton uyuşturucuyu kaç yılda yakaladık biliyor musunuz, 3 yıldır kovalıyorduk. Ne kadar yapıp yapmadığını uyuşturucu ticaretinin mensupları, sahipleri bilirler. Nereye geleceği, kime geleceği, nasıl geleceği, bütün bunlarla ilgili soruşturmalar o tarihten itibaren yürüyor. Panama’da nerede var? Panama tweeti atıyor, yük İtalya’ya gidecek. Bu İtalya’ya giden yükle alakalı, konteynır iniyor, 3 gün orada bekliyor, bir oraya mı buraya mı gidecek soruşturmasını yapıyoruz. Almanya’da 17 ton kokain yakalandı 25 Şubat’ta. Rotası neresidir? Güney Amerika’dan Orta Avrupa’dır. Çok yakalandığı için kokainin rotasını Balkanlar’a taşımaya çalışıyorlar. Biz örneğin Van’a basarız, Van’dan eroinin rotası Hakkari’ye döner, derz oraya dönebilir. Onun rotası Afganistan’da 3 rota var. 20 tonu biz yakalıyoruz. 2002 yılında Amerika Afganistan’ı işgal ettiğin 70-80 bin dekardı üretim. Şu an üretim 380 bin dekara kadar çıktı. Türkiye’de biz Cumhuriyet tarihinin en büyük uyuşturucu yakalamalarını ortaya koyduk. Türkiye’nin sentetik uyuşturucusu nereden gelir? Belçika ve Hollanda’dan. Nereye, Arap ülkelerine. Bunlar bilinmez işlermiş üzere, gizemli süreçte ortaya koyup, Türkiye’yi bu biçimde bir tabloyla karşı karşıya bırakmak ana muhalefet partisine yakışır mı? Hangi organize hata işini gördünüz de İçişleri Bakanı’na niçin müdahale etmedin demediniz? Türkiye’de AK Parti hükümeti geldiğinden itibaren Avrupa bizi övüyor. Biz maksat ülkeyiz, beraberinde transit ülkeyiz. Biz burada baskıyı yeterli kurduğumuz için, tüm rotaları değiştiriyoruz.

“Burada arkadaşlarımız içlerindeki bütün soruları ortaya koydular, değerlendirmelerini yaptılar. Dün gece itibariyle arkadaşlarımızın nasıl baskı altında kaldıklarını görüyorum. Demokrasi de bu biçimde bir şeydir. Biz bunları izah etmekte mükellefiz. Ben bu mükellefiyeti ortaya koydum.”