Windows 11 birinci görselleri karşınızda

XeaeX

New member
Windows 10 işletim sistemi için 10 yıllık bir ömür biçen Microsoft yerini alacak yeni platformu için son etaba geldi. Haftaya tanıtımı yapılacak olan Windows 11’in birinci görselleri sızdırıldı.

Windows 11 birinci görselleri

Windows 11
işletim sisteminde daha sade ve anlaşılabilir bir tasarım benimseyeceği iddia edilen Microsoft’un yeni konsepti sızıntılarla da doğrulandı. aslına bakarsanız Windows 10X olarak tanıtılan işletim sisteminin iptal edilmesi buna işaret ediyordu.

Ayrıyeten Bkz. “Şarj aygıtını iPhone kutularından çıkaran Apple, 1 milyon ton metal tasarrufu sağlayacak” İlginizi Çekebilir Microsoft, Windows 11’i bekleyenler için rahatlama görüntüsü yayınladı

Başlat tuşu ve başka işlev tuşları çubuğun ortasına yerleşirken Başlat menüsünün tasarımı biraz daha sadeleşiyor ve Live Tile olarak bildiğimiz hareketli karoların kaldırıldığı görülüyor. Yani Windows Phone ile başlayan tasarım lisanının Windows 11 ile bitmiş olduğini görüyoruz. Kullanıcı isterse ikon kümesini bir daha sol tarafa kaydırabiliyor.

İçerik menülerinde, pencerelerde ve uygulamalarda köşelerin biraz daha yumuşatıldığı görülüyor. Çeşitli uygulama widgetlerinin bir ortaya toplandığı Windows Widgets geri dönüyor ve işlev ikonlarının tam ortasına yerleşiyor. Bu sefer daha beğenilen ve sade olmuş.

Pencereyi büyütme seçeneği sunan sağ üst kısımdaki ikonik simgeye tıkladığınızda artık pencereleri nasıl sıralamak istediğinizi de seçebiliyorsunuz. Birinci heyetim kademelerinin daha kolay hale getirildiği Windows 11 epeyce kısa ve bir iki tınıdan oluşan bir açılış sesine de sahip. Bunun dışında şimdilik fazla bir ayrıntı yok. 24 Haziran’da tanıtılacak olan Windows 11 ile ilgili daha ayrıntılı bilgilere sahip olabileceğiz.